Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2009, 11:45

autor: Jiker

Powstanie trzecia odsłona cyklu Resistance

W dosyć nieoczekiwanych okolicznościach na światło dzienne wypłynęły pierwsze szczegóły na temat trzeciej odsłony wojennego cyklu Resistance – znanego posiadaczom PlayStation 3 (choć na rynku pojawiło się również Resistance: Retribution, przeznaczone na PSP). Produkcja została ujawniona podczas zdjęć do filmu Battle: Los Angeles, którego premiera ma się odbyć w 2011 roku.

W dosyć nieoczekiwanych okolicznościach na światło dzienne wypłynęły pierwsze szczegóły na temat trzeciej odsłony wojennego cyklu Resistance – znanego posiadaczom PlayStation 3 i PSP. Otóż, produkcja została ujawniona podczas zdjęć do filmu Battle: Los Angeles, którego premiera ma się odbyć w 2011 roku.

Powstanie trzecia odsłona cyklu Resistance - ilustracja #1

Fotki wykonane przez jednego z użytkowników forum dyskusyjnego NeoGAF przedstawiają plan filmowy, a na nim billboard uliczny z tytułem gry Resistance 3. To jednak nie wszystko. Jeżeli przyjrzymy się dokładnie, to bez problemów odnotujemy, że na poszczególnych literach znalazły się kontury Statuy Wolności oraz Empire State Building, a więc jednych z najbardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku. Sugeruje to oczywiście umiejscowienie akcji gry w jednej z największych metropolii świata.

Zdjęcia wykonane zostały w Shreveport, w Luizjanie. Warto w tym momencie zauważyć, że produkcją Battle: Los Angeles zajmuje się wytwórnia Columbia, której właścicielem jest koncern Sony. Potencjalne umieszczenie reklamy gry studia Insomniac Games (finansowanego przez producenta marki PlayStation) w filmie – tzw. product placement – nie powinno być zatem dla nas żadnym zaskoczeniem. Dodatkowo rok premiery kinowego obrazu zwiastuje przybliżoną datę debiutu Resistance 3, który powinien mieć miejsce niedługo po trafieniu filmu do światowych kin.

Z nieoficjalnych informacji zgromadzonych przez serwis VGChartz wynika, że dotychczasowe dwie odsłony marki Resistance zostały zakupione przez posiadaczy PlayStation 3 w nakładzie ponad pięciu milionów egzemplarzy. Dodatkowo blisko 400 tysięcy sztuk dołożyli właściciele PSP, którzy skusili się na Resistance: Retribution, uzupełniające fabułę głównego cyklu i udzielające odpowiedzi na kilka pytań. Gry zbierały oczywiście wysokie oceny, lecz nigdy nie cieszyły się takim poważaniem, jak marka Killzone bądź też Halo. Mimo to pojedynki z Chimerami potrafiły zmrozić krew w żyłach i dostarczyć wielu niezapomnianych chwil (chociażby bitwa z Lewiatanem, którą zaprezentowaliśmy w jednym z filmów z cyklu Gramy!). Mamy nadzieję, że „trójka” będzie pod tym względem jeszcze lepsza i efektowniejsza.