Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2011, 14:59

autor: Jiker

Wieści ze świata (Bastion, Ape Escape BlazBlue) 11/03/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie premiery action/RPG o tytule Bastion, nowej odsłonie cyklu Ape Escape, a także planach dotyczących marki BlazBlue. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie premiery action/RPG o tytule Bastion, nowej odsłonie cyklu Ape Escape, a także planach dotyczących marki BlazBlue. Zapraszamy do lektury.

Bastion

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment poinformowała, że gra action/RPG Bastion, autorstwa studia Supergiant Games, trafi do oferty Xbox Live Arcade latem tego roku. W 2011 roku produkcja, charakteryzująca się piękną, ręcznie rysowaną oprawą wizualną i dynamicznym stylem narracji, zostanie wydana również na PC. Warto odnotować, że jej wczesna wersja znalazła uznanie kapituły konkursu 2011 Independent Games Festival, która przyznała jej dwie nominacje (ostatecznie nie zdobyła jednak żadnej nagrody).

Wieści ze świata (Bastion, Ape Escape BlazBlue) 11/03/11 - ilustracja #1

Ape Escape

Również tego lata do sprzedaży za pośrednictwem PlayStation Network wprowadzona zostanie nowa odsłona zręcznościowego cyklu Ape Escape, robiąca użytek z kontrolera PlayStation Move. Zawarta w niej kampania dla pojedynczego gracza będzie się składać z piętnastu poziomów, w trakcie których gracze podejmą próbę pojmania 500 rozbrykanych małpek. Dodatkowymi atrakcjami będzie wieloosobowa opcja Versus, a także minigry (o takich nazwach, jak Tag Rally, Slingsnipe oraz Sprayzer Defense Force). Na łamach oficjalnego bloga PlayStation znajdziecie nowy zwiastun produkcji.

BlazBlue

Japoński deweloper Arc System Works pracuje nad kolejną odsłoną bijatyki BlazBlue przeznaczoną na Xboksa 360 i PlayStation 3. Dołączy ona do dwóch edycji już wydanych na te platformy – Calamity Trigger oraz Continuum Shift. W niedalekiej przyszłości konwersji na Nintendo 3DS i PSP doczeka się także kontynuacja drugiego z wymienionych tytułów.

Nintendo Wii

Według analityków istnieje spora szansa na to, że firma Nintendo zaprezentuje na czerwcowych targach E3 następcę konsoli Nintendo Wii. Zdaniem Arvinda Bhatii z agencji Stern Agee, japoński producent i wydawca musi koniecznie wprowadzić nieco świeżego powietrza do rodziny swoim stacjonarnych platform.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Shift 2: Unleashed PC

Shift 2: Unleashed X360

Shift 2: Unleashed PS3

Divinity II: The Dragon Knight Saga

MicroVolts

PilotWings Resort

The Secret World PC

The Secret World X360

Transformers: Dark of the Moon

Gatling Gears

Pets vs. Monsters

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Might & Magic: Heroes VI - Edycja kolekcjonerska

Might & Magic: Heroes VI - Frakcja Świątynia (PL)

Yoostar 2 - Blues Brothers trailer

Ghostbusters: Sanctum of Slime - Multiplayer trailer

Armada 2526: Supernova

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters - wskazówki

Torchlight walczy na Xbox Live Gramy!

Shogun 2 - bitwa morska w max detalach! Gramy!

Dreamlords Resurrection

Metal Assault

Mythos - bestiariusz

Starpoint Gemini

The Secret World - GDC 2011

Transformers: Dark of the Moon - GDC 2011

Yakuza 4 - Locations Trailer

Ape Escape Fury! Fury! - gameplay

Gatling Gears

Gods Eater Burst - fabuła

Król Artur: Druidzi - gameplay

Dragon Age II - film startowy (PL)

gry