Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2013, 11:08

Seria Assassin’s Creed ma już napisane zakończenie

W wywiadzie dla serwisu Eurogamer jeden z producentów gry Assassin’s Creed IV: Black Flag powiedział, że firma Ubisoft ma już nakreślone zakończenie serii. Od zainteresowania graczy będzie zależeć, kiedy je ujrzymy.

Czym seria Assassin’s Creed zaskoczy po pirackich klimatach? - Seria Assassin’s Creed ma już napisane zakończenie - wiadomość - 2013-08-05
Czym seria Assassin’s Creed zaskoczy po pirackich klimatach?

Ashraf Ismail, dyrektor kreatywny Assassin’s Creed IV: Black Flag, uchylił rąbka tajemnicy w rozmowie z serwisem Eurogamer, stwierdzając, że francuski koncern ma już przygotowane zakończenie serii. „Mamy wiele studiów deweloperskich, a nad ogólną warstwą fabularną marki pracuje osobny zespół wypełniony scenarzystami oraz projektantami” – zdradził producent „czwórki”. Każda część ma wpływać na finał cyklu.

Ismail wypowiedział się nieco szerzej na temat ewentualnego zakończenia marki Assassin’s Creed:

„Mamy pomysł, gdzie i jak to się zakończy. Ale oczywiście Yves Guillemot, szef firmy Ubisoft, ogłosił coroczny cykl wydawniczy. W zależności od miejsca akcji oraz tego, czego oczekują fani, daliśmy sobie więcej swobody do wypełniania fabuły dodatkowymi historiami. Ale zakończenie istnieje.”

Wielu graczy uważa „dwójkę” za najlepszą odsłonę cyklu – studia Ubisoft dwoją się i troją, by dostarczyć rokrocznie coraz bardziej rozbudowane części Assassin’s Creed - Seria Assassin’s Creed ma już napisane zakończenie - wiadomość - 2013-08-05
Wielu graczy uważa „dwójkę” za najlepszą odsłonę cyklu – studia Ubisoft dwoją się i troją, by dostarczyć rokrocznie coraz bardziej rozbudowane części Assassin’s Creed

Kwestia zakończenia zapewne pozostanie otwarta do czasu, gdy seria zbliży się faktycznie do finału, a w najbliższych latach raczej się na to nie zanosi. W czerwcu tego roku prezes francuskiego koncernu ujawnił, że w produkcji są obecnie trzy odsłony cyklu. Co prawda, nie odniósł się do tego, czy dotyczy to także Black Flag, którego akcja rozegra się na XVIII-wiecznych Karaibach, ale nawet jeśli nie, to studia firmy Ubisoft mają już przygotowany plan wydawniczy na przynajmniej dwa lata do przodu.

Według Ashrafa Ismaila studia odpowiedzialne za kolejne gry z serii Assassin’s Creed mogą regularnie wymieniać się pomysłami i spostrzeżeniami już na wczesnym etapie produkcyjnym. Co więcej, część elementów zawsze jest wycinanych z powodu braku czasu, ale deweloperzy starają się je wykorzystać w późniejszych odsłonach. Doskonałym potwierdzeniem tych słów jest „trójka” – abordaż ograniczono zaledwie do przerywniku filmowego, a pierwotnie planowano wprowadzenie grywalnego elementu. Nastąpi to dopiero w Black Flag, który z kolei został pozbawiony walk morskich w trybie wieloosobowym. Czyżby Ismail zdradził niechcący, co być może pojawi się w przyszłorocznym Assassin’s Creedzie? To, jak będzie prezentować się w „czwórce” rozgrywka sieciowa, możecie przeczytać w naszym newsie sprzed kilku dni.

Od 2007 roku regularnie zagrywamy się w kolejne wydania Assassin’s Creed – kiedy nastąpi zwieńczenie cyklu? - Seria Assassin’s Creed ma już napisane zakończenie - wiadomość - 2013-08-05
Od 2007 roku regularnie zagrywamy się w kolejne wydania Assassin’s Creed – kiedy nastąpi zwieńczenie cyklu?

Assassin’s Creed V lub kolejna odsłona na miarę Brotherhood czy Revelations jest tworzona m.in. przez studio Ubisoft Toronto (Splinter Cell: Blacklist) z Jade Raymond, jedną z producentek odpowiedzialnych za oryginał, na czele. W sieci już pojawiły się pierwsze wskazówki na temat tego, czego możemy oczekiwać po marce w przyszłości. Jedno jest pewne – końca prędko nie zobaczymy, firma Ubisoft nie zabije przedwcześnie kury znoszącej złote jajka.

Tymczasem pozostaje cierpliwie czekać na październikową premierę Assassin’s Creed IV: Black Flag (Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii U). Prawdopodobnie w listopadzie doczekamy się wydania wersji pecetowej oraz na konsole nowej generacji.