Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2013, 11:29

Assassin’s Creed – co czeka graczy w najbliższych odsłonach serii?

W jakich okresach historycznych rozegra się akcja w kolejnych, po Black Flag, odsłonach popularnego cyklu Assassin’s Creed? Trafimy do feudalnej Japonii, XVIII-wiecznych Indii czy może przeniesiemy się wyłącznie do czasów współczesnych? Przedstawiciele koncernu Ubisoft nie ukrywają nimi zainteresowania, ale na ile ich osobiste preferencje znajdą odzwierciedlenie w grach?

Gdzie przeniesie graczy akcja kolejnego Assassin’s Creeda? - Assassin’s Creed – co czeka graczy w najbliższych odsłonach serii? - wiadomość - 2013-07-21
Gdzie przeniesie graczy akcja kolejnego Assassin’s Creeda?

Pojawiły się wskazówki na temat tego, co być może czeka graczy w najbliższych, powstających już częściach serii. Jak dowiedzieliśmy się w ubiegłym miesiącu, obecnie trwają prace jednocześnie nad trzema tytułami marki Assassin’s Creed, więc kolejne spekulacje będą w nadchodzących miesiącach wyrastać jak grzyby po deszczu. Do jakiego okresu historycznego trafimy po premierze Black Flag, najnowszej odsłony opowiadającej o zmaganiach piratów w realiach XVIII-wiecznych Karaibów? Podpowiedź przyniesie komiks o podtytule Brahman, który ukaże się tej jesieni i przedstawi losy Arbaaza Mira, asasyna z XVIII-wiecznych Indii, oraz jego potomka – Jot Soora, programisty Abstergo Industries. Jak wynika z wywiadu przeprowadzonego z jego twórcami, w tej rysunkowej historii znajdziemy wskazówki dotyczące przyszłych gier z serii Assassin’s Creed.

Był średniowieczny Bliski Wschód, były renesansowe Włochy czy XVIII-wieczna Ameryka. Niedługo trafimy na Karaiby, a co czeka nas później – feudalna Japonia, starożytne Chiny, a może czasy współczesne? - Assassin’s Creed – co czeka graczy w najbliższych odsłonach serii? - wiadomość - 2013-07-21
Był średniowieczny Bliski Wschód, były renesansowe Włochy czy XVIII-wieczna Ameryka. Niedługo trafimy na Karaiby, a co czeka nas później – feudalna Japonia, starożytne Chiny, a może czasy współczesne?

To wcale nie musi sugerować, że akcja kolejnej odsłony popularnej marki rozegra się w XVIII-wiecznych Indiach. Komiks podobno pokaże uniwersum z nieznanej do tej pory strony – jego autorzy wzorowali się m.in. na filmach Stanleya Kubricka (m.in. Lolita, 2001: Odyseja kosmiczna, Lśnienie) czy wprowadzą elementy charakterystyczne dla anime. Na tym nie koniec inspiracji – silny nacisk na technologie przyszłości oraz klimaty science-fiction pozwala sądzić, że być może doczekamy się Assassin’s Creeda w czasach bliższych współczesności? Tym bardziej że podczas panelu Comic-Con w San Diego Darby McDevitt, główny scenarzysta serii gier, temu nie zaprzeczył, wręcz przeciwnie – stwierdził, że „zawsze jest szansa”. Jednakże z drugiej strony – zauważył, iż kluczowym elementem marki są właśnie „historyczne wycieczki”. Co więcej, wyraził on zainteresowanie feudalną Japonią, ale poza tym nie padły żadne konkrety – w końcu nie zależy to tylko od jednej osoby. Przypominamy, że okres Szogunatu był jedną z propozycji w ankiecie firmy Ubisoft, która pytała graczy oto, co by chcieli zobaczyć w kolejnych odsłonach serii Assassin’s Creed.

Fragment komiksu Brahman, który ma zawierać wskazówkę dotyczącą dalszych przygód Asasynów - Assassin’s Creed – co czeka graczy w najbliższych odsłonach serii? - wiadomość - 2013-07-21
Fragment komiksu Brahman, który ma zawierać wskazówkę dotyczącą dalszych przygód Asasynów

Nietrudno ukryć, że francuski koncern ma szerokie pole do popisu i tak naprawdę może wybierać pomiędzy wieloma interesującymi okresami historycznymi. Z punktu widzenia graczy raczej bardziej intrygującą opcją będzie osadzenie akcji w zamierzchłych czasach, a nie bliższych współczesności. Wszak to właśnie one stanowią o sile marki. A co Wy byście chcieli ujrzeć w kolejnych odsłonach Assassin’s Creed?

Mimo że studia firmy Ubisoft w pocie czoła pracują nad trzema różnymi częściami, to jeszcze zbyt wcześnie na konkrety odnośnie przyszłości serii. Więcej szczegółów poznamy dopiero po premierze produkcji zatytułowanej Black Flag, która opowie o losach pirata Edwarda Kenwaya, dziadka bohatera z „trójki”. O tym, co czeka graczy już w najbliższych miesiącach, przeczytacie w tekście z targów E3, a także zobaczycie chociażby na ostatnim zapisie rozgrywki, którego analizę przeprowadziła ekipa z tvgry.pl:

Premiera Assassin's Creed IV: Black Flag odbędzie się pod koniec października 2013 roku na Wii U, PlayStation 3 i Xboksa 360. Wersje na PC oraz prawdopodobnie konsole nowej generacji ukażą się kilka tygodni później – najwcześniej w listopadzie.