Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2013, 12:55

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Castlevania: Lords of Shadow - nie zobaczymy więcej części w wykonaniu Mercury Steam

Podczas tegorocznej imprezy Comic-Con w San Diego padły zaskakujące słowa z ust Dave’a Coxa, producenta gier z cyklu Castlevania: Lords of Shadow. Studio Mercury Steam Entertainment zakończy historię Gabriela w drugiej "dużej" odsłonie tej podserii. Definitywny koniec Lords of Shadow czy może kontynuacjami zajmie się świeży zespół deweloperski?

Studio Mercury Steam mówi „dość” serii Castlevania - Castlevania: Lords of Shadow - nie zobaczymy więcej części w wykonaniu Mercury Steam - wiadomość - 2013-07-21
Studio Mercury Steam mówi „dość” serii Castlevania

Dave Cox, producent gry Castlevania: Lords of Shadow 2, w rozmowie dla serwisu Destructoid wyjawił, że studio Mercury Steam Entertainment nie zajmie się kontynuacją tej marki. Obecny deweloper przekaże pałeczkę świeżemu, młodszemu zespołowi. Nie wiadomo, co to oznacza: czy definitywny koniec podserii Lords of Shadow, czy może po prostu jej koniec dla dotychczasowego dewelopera.

Lords of Shadow 2 będzie ostatnią część tej docenionej podserii? - Castlevania: Lords of Shadow - nie zobaczymy więcej części w wykonaniu Mercury Steam - wiadomość - 2013-07-21
Lords of Shadow 2 będzie ostatnią część tej docenionej podserii?

„Nikt w zespole nie sądził, że Castlevania jest naszą własnością. Od początku czuliśmy, że to odpowiedzialność na chwilę obecną, która nie będzie z nami na zawsze. Mieliśmy zrobić to, co do nas należy, opowiedzieć naszą historię i ruszyć dalej” – zdradził David. Swoją myśl rozwinął następująco: „Powiedzieliśmy szefostwu z Japonii [firmie Konami – dop. red.], że to ostatnia odsłona dla nas […]. Mamy początek i koniec, świetne zakończenie dobrej historii. Nadchodzi okres, by rzec komuś innemu: >>teraz jest Twoja kolej<<. Możliwe, że to będzie młodszy stażem producent, który poszukuje swojego przełomu.”

Dorobek hiszpańskiego studia Mercury Steam:
  • Scrapland (2004) – PC, X360
  • Clive Barker’s Jericho (2007) – PC, PS3, X360
  • Castlevania: Lords of Shadow (2010) – PS3, X360
  • Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate (2013) – 3DS
  • Castlevania: Lords of Shadow – Ultimate Edition (2013) – PC
  • Castlevania: Lords of Shadow 2 (2013) – PC, PS3, X360

Czy przekazanie pałeczki po raz kolejny okaże się tak udanym krokiem dla serii Castlevania? Pierwsza część Lords of Shadow zebrała pochlebne opinie wśród krytyków i graczy. Średnia ocen według serwisu Metacritic oscyluje w granicach 83-85% (w zależności od platformy sprzętowej) – również w recenzji na łamach gry-online.pl g40st wystawił podobną notę, zachwalając mroczny klimat produkcji, mechanikę walki czy znakomite wyważanie elementów charakterystycznych dla kilku różnych gatunków. Mirror of Fate, czyli edycja przeznaczona na przenośne urządzenie Nintendo 3DS, również została stosunkowo nieźle przyjęta (średnia 72%), ale twórcy Clive Barker's Jericho oraz Scrapland najwidoczniej nie chcą być kojarzeni wyłącznie z marki Castlevania. Tym samym etap z tą kultową serią zakończy się na Lords of Shadow 2, o której informacje znajdziecie w tym oraz kolejnym newsie. Co więcej, w ubiegłym miesiącu, na targach E3, zademonstrowano fragmenty z rozgrywki, a niedawno pojawił się wysyp świeżych obrazków – możecie je podziwiać w naszej galerii.

Ostatnia część Lords of Shadow od Mercury Steam zawita na rynku przed końcem bieżącego roku - Castlevania: Lords of Shadow - nie zobaczymy więcej części w wykonaniu Mercury Steam - wiadomość - 2013-07-21
Ostatnia część Lords of Shadow od Mercury Steam zawita na rynku przed końcem bieżącego roku

Castlevania: Lords of Shadow 2 zadebiutuje pod koniec 2013 roku na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. Pecetowcy, którzy nie mieli wcześniej stycznością z tą podserią, będą mieli szansę nadrobić zaległości przed premierą kontynuacji, gdyż w sierpniu ukaże się konwersja „jedynki” w wydaniu wzbogaconym o dotychczasowe dodatki DLC.