Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2013, 21:18

autor: Góral

Castlevania: Lords of Shadow 2 na nowym trailerze. Ujawniono kolejne informacje

Na dzisiejszej prezentacji, przygotowanej przez firmę Konami, opublikowano trailer gry Castlevania: Lords of Shadow 2. Zdradzono także, że "dwójka" trafi na rynek zimą i podzielono się nowymi informacjami.

Firma Konami zaprezentowała nowy, efektowny trailer gry Castlevania: Lords of Shadow 2, kontynuacji znakomitej pozycji z 2010 roku. Przy okazji ujawniono także kilka informacji na temat „dwójki”, która ukaże się zimą bieżącego roku na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC.

Castlevania: Lords of Shadow 2 w skrócie:
  • Gra ukaże się zimą na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC
  • Historia będzie mroczniejsza, bohater zyska nowe umiejętności, a przeciwnicy staną się odporniejsi na ataki
  • Produkcja wykorzystuje usprawnioną technologię Mercury Engine

Historia ukazana w grze ma być znacznie mroczniejsza i dosadniej opowiedziana, niż miało to miejsce w „jedynce”. Akcja rozgrywać będzie się zarówno w zamczysku Drakuli, jak i w nowoczesnej metropolii. Kierowany przez gracza bohater zyska trzy nowe umiejętności do wykorzystania w walce. Podczas przygody spotkamy przeciwników, których pokonanie wymagać będzie nieco większej ilości kombinowania, gdyż część z nich używać ma tarcz i zbroi. By zranić wroga trzeba najpierw pozbawić go ochrony i odkryć jego słabe strony.

Poprawie ma ulec oprawa graficzna, napędzana jest przez zmodyfikowany silnik Mercury Engine, dzięki któremu będzie można dowolnie poruszać się po świecie gry, nie uświadczając żadnych ekranów ładowania się kolejnych lokacji. Dodatkowo zmianie ulegnie sposób ukazywania akcji, gdyż w Castlevania: Lords of Shadow 2 kamerą można dowolnie operować.

Castlevania: Lords of Shadow 2 ukaże się zimą bieżącego roku. - Castlevania: Lords of Shadow 2 na nowym trailerze. Ujawniono kolejne informacje - wiadomość - 2013-06-06
Castlevania: Lords of Shadow 2 ukaże się zimą bieżącego roku.

Castlevania: Lords of Shadow 2 na nowym trailerze. Ujawniono kolejne informacje - ilustracja #2Castlevania to jedna z najpopularniejszych serii gier wideo. Marka obecna jest na rynku od 1986 roku, kiedy to ukazała się pierwsza część. Przez kolejne lata firma Konami produkowała nowe odsłony, których łączna liczba oscyluje w okolicach 40 pozycji. Castlevania: Lords of Shadow trafiło na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 w 2010 roku, okazując się świetną produkcją, która wkrótce wyjdzie również na komputerach PC.