Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2012, 13:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (Sniper Elite V2, EverQuest, Prince of Persia) 18/4/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o trybach sieciowych w pecetowej wersji Sniper Elite V2, statystykach EverQuest po przejściu na model free to play, kodzie źródłowym Prince of Persia, a także dodatkach DLC do gry Tekken X Street Fighter.

Ancients of Oooga / Cloning Clyde

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto zestaw Ancients of Ooga/Cloning Clyde Bundle. Dzieła studia Bacon Wrapped Games możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Pakiet kosztuje 3,05 euro (ok. 12 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Sniper Elite V2

Studio Rebellion ogłosiło, że pecetowa wersja gry Sniper Elite V2 oprócz różnych form kooperacji oferować będzie także klasyczną opcję Team Deathmatch dla maksymalnie 12 graczy. Takiej możliwości zabraknie na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Posiadacze konsol będą musieli zadowolić się funkcjami kooperacyjnymi w trybach Kill Tally, Bombing Run, Overwatch, oraz tradycyjnej Kampanii.

Wieści ze świata (Sniper Elite V2, EverQuest, Prince of Persia) 18/4/12 - ilustracja #1

Prince of Persia

Zgodnie z obietnicami sprzed kilkunastu dni, Jordan Mechner udostępnił do ściągnięcia kod źródłowy oryginalnej wersji Prince of Persia z 1989 roku. Twórca popularnej produkcji umieścił pliki pod tym adresem.

Kingdoms of Amalur: Reckoning

W promocji Szaleństwo w Środku Tygodnia na platformie Steam znalazła się gra Kingdoms of Amalur: Reckoning. Produkcję zespołów Big Huge Games oraz 38 Studios możecie nabyć 33% taniej, czyli za 33,49 euro (ok. 140 zł). Oferta zakończy się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00.

Tekken X Street Fighter

Katsuhiro Harada ze studia Namco Bandai zapewnił, że nadchodząca gra Tekken X Street Fighter nie otrzyma po premierze dodatków DLC wprowadzających kolejne postacie. Jest to zgoła odmienne podejście od firmy Capcom, która wypuszcza płatne rozszerzenia tego typu m.in. do niedawno wydanej bijatyki Street Fighter X Tekken. Tekken X Street Fighter zadebiutuje najwcześniej w tym roku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

EverQuest

Firma Sony Online Entertainment ujawniła kilka statystyk dotyczących gry EverQuest po przejściu na model free to play. Od tego czasu liczba graczy przebywających jednocześnie na serwerach wzrosła średnio o 40%, sprzedaż wirtualnych przedmiotów podskoczyła o 125%, częstotliwość rejestracji urosła 3,5 raza, a liczba unikalnych wejść jest wyższa o 150%. EverQuest przeszedł na model free to play dokładnie 16 marca.

Rovio

Serwis Bloomberg donosi, że firma Zynga złożyła w zeszłym roku ofertę kupna fińskiego studia Rovio za 2 miliardy dolarów. Twórcy niezwykle popularnej serii Angry Birds mieli nie zgodzić się na taką propozycję. Redaktorzy wspomnianej witryny powołują się w przypadku tej informacji na „źródła zaznajomione ze sprawą”.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: