Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Against the Wall (PC)
OkładkaAgainst the Wall (PC)

Against the Wall PC

Surrealistyczna gra logiczno-zręcznościowa, której akcja toczy się na powierzchni niekończącej się gigantycznej ściany zbudowanej głównie z różnego rodzaju białych cegieł. Naszym zadaniem jest manipulowanie kamiennymi blokami w taki sposób, aby móc poruszać się w górę.

Logiczne | FPP | elementy zręcznościowe | indie | surrealizm

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Against the Wall Premiera PC

anulowana

producent: Michael P. Consoli Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Against the Wall to surrealistyczna gra logiczno-zręcznościowa z widokiem FPP osadzona w pełni trójwymiarowym świecie. Jest to komercyjny debiut niezależnego projektanta o imieniu Michael P. Consoli, który stworzył grę praktycznie w całości sam.

Akcja toczy się w dziwnym świecie, który ma postać niekończącej się pionowej Ściany zbudowanej głównie z różnego rodzaju białych cegieł. W miejscu tym rozwinęły się zaawansowane cywilizacje przyklejone do powierzchni Ściany, pomimo tego, że życie tutejszych mieszkańców jest wypełnione strachem, że pewnego dnia ich domy, wraz z całym dobytkiem, runą w dół. Jedynym sposobem na podróżowanie po tej krainie jest manipulowanie cegłami, tak aby stworzyć schody, kładki i ścieżki. Wcielamy się w młodego człowieka, który miał pecha spaść wiele kilometrów w dół od swojej wioski. Aby powrócić do domu będzie musiał się podjąć pełnej niebezpieczeństw wspinaczki w górę. Po drodze napotka opuszczone domy, olbrzymie zamki, groźne zwierzęta oraz skomplikowane mechanizmy, które ułatwią lub utrudnią jego wyprawę.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Nasza postać wyposażona jest w zdolność wyciągania i wsuwania cegieł tworzących Ścianę. Umiejętność tę wykorzystujemy do tworzenia własnych ścieżek w górę. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ regularnie natrafiamy na kamienne bloki o różnych kolorach i właściwościach. Przykładowo, zielone cegły da się wyciągnąć tylko na kilka sekund, po upływie których same wracają na swoje pierwotne miejsca, a niebieskie pozwalają na dalekie skoki. Co pewien czas natykamy się na tajemnicze mechanizmy pozostawione przez dawnych mieszkańców Ściany. Rozgryzienie sposobu ich funkcjonowania pozwala znacząco przyśpieszyć wspinaczkę. W pomyślnym dotarciu do domu przeszkadzają nam również agresywne istoty, takie jak przypominające drzewa latające kreatury, które próbują nas zmiażdżyć lub strącić w przepaść.

Against the Wall powstało w oparciu o silnik Unity3D. Gra nie szokuje poziomem technicznym, ale potrafi zachwycić wspaniałym surrealistycznym stylem graficznym. Świat Ściany nie przypomina niczego, co tej pory pojawiało się w grach, a widoki takie jak rosnące poziomo drzewa na długo zapadają w pamięć.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Against the Wall: Odpowiednia dla każdego wieku.