Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Sentinel: Descendants in Time (PC)
OkładkaSentinel: Descendants in Time (PC)

Sentinel: Strażnik Grobowca PC

Sentinel: Descendants in Time

Sentinel: Strażnik Grobowca jest grą przygodową, stworzoną przez polskie studio deweloperskie Detalion. Gracz wciela się w młodego mężczyznę imieniem Beni, który decyduje się zapuścić wgłąb tajemniczych jaskiń pozostawionych przez dawno wymarłą rasę Tastan.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sentinel: Strażnik Grobowca Premiera PC

15grudnia2004

pudełko PL

2kwietnia2005

producent: Detalion/Detalion Games wydawca: Dreamcatcher / The Adventure Comp. wydawca PL: OniGames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Sentinel: Strażnik Grobowca

Schizm: Prawdziwe wyzwanie

Myst III: Exile

Schizm II: Kameleon

Sentinel: Descendants in Time to gra przygodowa stworzona w polskim studiu developerskim Detalion znanym z realizacji obu części znakomitego Schizma. Podobnie jak w przypadku drugiej części serii Schizm, autorzy zdecydowali się na stworzenie świata nowej gry przy użyciu zaawansowanego silnika graficznego „Jupiter”, znanego też z takiego głośnego tytułu jak No One Lives Forever 2. Oprawa wizualna prezentuje się więc bardzo okazale, twórcy dołożyli też starań, aby świat, w którym toczy się przygoda był różnorodny i cieszył gracza bogactwem krajobrazów. Łącznie w Sentinel: Descendants in Time odwiedzimy osiem odmiennych światów, w których m.in. zobaczymy krainy pełne wysokich ośnieżonych szczytów górskich oraz połacie ziemi wypalone przez rozgrzane i buchające lawą wulkany.

Fabuła gry opowiada o podróży głównego bohatera, młodego mężczyzny o imieniu Beni, do tajemniczych jaskiń, pozostawionych przez dawno wymarłą rasę Tastan. Obecnie jedna część społeczeństwa uważa, że owe groty kryją niewyobrażalne bogactwa materialne, druga zaś uważa, że to co można w nich znaleźć to wiedza i technologia, daleko wykraczająca poza teraźniejsze osiągnięcia. Beni usiłuje dowiedzieć się czy któraś z tych teorii ma uzasadnienie, czy też być może kryje się tam coś innego. Wkrótce po rozpoczęciu eksploracji jaskiń, bohater napotyka na holograficzną strażniczkę spuścizny Tastan. Od tej pory będzie się ona pojawiała w różnych momentach jego przygody..., jakie są jednak jej intencje...? Stanowi to kolejną zagadkę do rozwiązania.

  • Trzy stopnie skomplikowania gry: łatwy, średni i trudny.
  • Wbudowany system pomocy – tzw. Magiczne Kule zaoferują Ci wskazówki, które ułatwią pokonanie określonych problemów.
  • Ponad 20 zagadek logicznych do rozwiązania.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 164 głosów czytelników.

Sentinel: Strażnik Grobowca cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Sentinel: Strażnik Grobowca

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Sentinel: Strażnik Grobowca Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 64MB