Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2016, 11:50

Prace nad Tekken X Street Fighter zostały wstrzymane

Po niemal sześciu latach od zapowiedzi gry Tekken X Street Fighter firma Bandai Namco ogłosiła, że prace nad bijatyką zostały wstrzymane. Powodem ma być niedawny debiut Street Fighter V oraz zapowiedziana jeszcze na ten rok premiera Tekkena 7.

Od sierpnia 2013 roku w naszym serwisie pojawiły się trzy wiadomości na temat gry Tekken X Street Fighter. W każdej z nich mogliśmy przeczytać, że twórcy tej bijatyki zapewniają, że nadal jest ona w produkcji. Teraz, po niemal trzech latach, deweloperzy ogłosili, że wstrzymują prace nad crossoverem dwóch legendarnych serii. Według kierującego projektem Katsuhiro Harady wydawanie gry w przeciągu najbliższych miesięcy byłoby bezsensowne.

Bandai Namco nie anulowało co prawda Tekken X Street Fighter, ale prędko raczej tego tytułu nie uświadczymy. - Prace nad Tekken X Street Fighter zostały wstrzymane - wiadomość - 2016-04-24
Bandai Namco nie anulowało co prawda Tekken X Street Fighter, ale prędko raczej tego tytułu nie uświadczymy.

Japończyk w wywiadzie z serwisem Gamespot stwierdził, że jego studio poczeka na lepszy moment do wypuszczenia gry. „Niedawno wyszedł Street Fighter V, który cieszy się dużą popularnością, a wiele osób ostrzy sobie zęby na Tekkena 7” - tłumaczył Harada. „Nie chcemy rozdzielać tych dwóch społeczności”. Wyjaśnienie to jest oczywiście całkiem sensowne, jednak w żadnym stopniu nie usprawiedliwia tego, że tytuł zapowiedziany sześć lat temu, który – jak zapewniano nas w sierpniu 2013, lipcu 2014 i lipcu 2015 roku – był cały czas w produkcji, nie doczekał się nawet pierwszych zwiastunów czy screenshotów. Zresztą, większość graczy i tak nie wierzyła raczej w to, że Tekken X Street Fighter powstanie, więc informacja o „wstrzymaniu” prac żadnym zaskoczeniem nie jest.

Na pocieszenie po tym projekcie fanom bijatyk pozostaje więc Street Fighter X Tekken – crossover, który trafił na rynek w 2012 roku. Gra powstała dzięki umowie pomiędzy konkurującymi Bandai Namco i Capcomem, które „wymieniły się” postaciami ze swoich kultowych już serii. Została przyjęta bardzo ciepło – w serwisie Metacritic średnia ocen wynosi 84/100 (choć w naszej recenzji byliśmy nieco bardziej surowi, wystawiając jej notę 7/10). Tym bardziej szkoda, że prawdopodobnie przez bardzo długi czas nie doczekamy się odpowiedzi w postaci Tekken X Street Fighter.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Tekken
  2. Oficjalna strona internetowa serii Street Fighter