Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2013, 11:07

autor: Góral

Gran Turismo 6 debiutuje w sklepach całego świata. Gra zbiera mieszane opinie

W sklepach na terenie całego kraju można już dostać grę Gran Turismo 6, czyli najnowszą odsłonę popularnej serii wyścigowej. W sieci ukazały się już jej recenzje, z których da się wywnioskować jedno - nie jest to produkt idealny.

Gran Turismo 6 dostępne jest tylko na konsoli PlayStation 3. - Gran Turismo 6 debiutuje w sklepach całego świata. Gra zbiera mieszane opinie - wiadomość - 2013-12-06
Gran Turismo 6 dostępne jest tylko na konsoli PlayStation 3.
Gran Turismo 6 w skrócie:
  • Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier wideo
  • Produkcja oferuje około 1200 modeli samochodów, różne tryby rozgrywki, mnóstwo torów i opcji umożliwiających modyfikowanie pojazdów
  • Gra dostępna tylko na konsoli PlayStation 3

Dziś ma miejsce premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych gier bieżącego roku - Gran Turismo 6. Tytuł powinien już być dostępny w pełnej polskiej wersji językowej w większości sklepów z grami wideo, w dwóch wersjach – standardowej oraz Anniversary, zawierającej specjalne opakowanie, milion kredytów do wykorzystania w grze, 20 aut o specjalnych barwach, dodatkowy lakier, kombinezon, kask i awatary PSN. Najlepsze oferty sprzedawców znajdziecie w naszej porównywarce. Tytuł można kupić także w Sklepie Gry-OnLine.

„Szóstka” to kolejna część jednej z najpopularniejszych serii gier wyścigowych, która od samego początku istnienia związana jest z marką PlayStation. Najnowsza odsłona w ostatnich dniach wzbudziła pewne kontrowersje, związane z wprowadzeniem systemu mikropłatności, o czym pisaliśmy wczoraj. Jak jednak zapewnia firma Sony, zakup kredytów do wykorzystania w grze jest całkowicie opcjonalny i w żaden sposób nie wpływa na rozgrywkę – jest to tylko funkcja przeznaczona dla niecierpliwych graczy, którzy chcą szybciej wejść w posiadanie wymarzonych samochodów.

Gran Turismo 6 samo w sobie nie stanowi żadnej rewolucji, jednak studio Polyphony Digital zatroszczyło się między innymi o nowy silnik fizyczny, wpływający chociażby na pracę zawieszenia. Jak zwykle graczom oddano mnóstwo możliwości modyfikowania pojazdów, których znalazło się tu około 1200. W grze dostępne są także tory znane z „piątki" i kilka nowych, w tym kultowy Silverstone.

W sieci ukazały się już pierwsze recenzje gry, które są mocno mieszane. 9/10 wystawiła ekipa serwisu Polygon, 8/10 dał pracownik IGN-u, a 4/5 padło w The Escapist. Z drugiej strony Videogamer ocenił GT6 na 6 punktów w dziesięciostopniowej skali, a redaktor szwedzkiej edycji Gamereactora pokusił się o przyznanie tylko 5 na 10 punktów. Z jednej strony produkcja stanowi hołd dla motoryzacji i aż bije od niej miłość do samochodów. Z drugiej recenzenci punktują brak znaczących zmian, archaiczne rozwiązania, słabo wykonane modele samochodów, które korzeniami tkwią jeszcze w czwartej odsłonie. Koniec końców, obecnie średnia ocen Gran Turismo 6 w serwisie Metacritic wynosi 75 punktów.

Przy okazji warto wspomnieć, że jakiś czas temu Kazunori Yamauchi, szef studia Polyphony Digital, wyjawił informację według której maksymalnie w ciągu dwóch lat na rynek trafi siódma odsłona serii. Jednocześnie trwają prace nad filmem Gran Turismo, opowiadającym o życiu i karierze hiszpańskiego kierowcy wyścigowego Lucasa Ordoneza.

Gran Turismo 6 debiutuje w sklepach całego świata. Gra zbiera mieszane opinie - ilustracja #4Seria Gran Turismo zadebiutowała na rynku w 1997 roku, wraz z pierwszą odsłoną dedykowaną konsoli PSOne. Tytuł sprzedał się w nakładzie przekraczającym 10 mln egzemplarzy, dzięki czemu dwa lata później ukazała się część druga. Do tej pory pojawiło się sześć głównych odsłon na PSOne, PS2 oraz PS3. Dodatkowo w 2009 roku ukazała się edycja na handhelda PSP, a także projekty poboczne w stylu Gran Turismo 4: Prologue czy też Gran Turismo HD Concept.