Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2
Okładka Gran Turismo 4: Prologue (PS2)

Gran Turismo 4: Prologue PS2

Przygotowana przez studio Polyphony Digital gra wyścigowa, stanowiąca swego rodzaju wstęp do czwartej pełnoprawnej odsłony cyklu Gran Turismo.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Gran Turismo 4: Prologue (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

6stycznia2004

29maja2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

GT4 Prologue daje Graczowi mozliwosc zasmakowania tego, co w pelnej krasie zostanie mu podane przy okazji premiery pelnej wersji gry. Tryby tu dostepne to jedna z najwiekszych bolaczek – jest ich malo. Najwiecej czasu spedzicie przy zaliczaniu licencji - dobrze znanego elementu z wszystkich czesci GT. Mamy tu liczbe 40. Testów róznego rodzaju – od zmieszczenia sie w czasie z przejazdem przez kawalek trasy, przez wymierzenie drogi hamowania, po zadania stawiajace nam za cel pokonac startujacych z wyprzedzeniem konsolowych rywali. Za nasze poprawne popisy w testach otrzymujemy medale: brazowy, srebrny lub zloty, przy czym ten z najcenniejszego kruszcu zdobyc niemal na kazdym tescie jest bardzo trudno. Zgarniajac przynajmniej braz, mozemy byc pewni, ze do naszej kolekcji trafia samochód. Wygrany wózek mozemy potem dowoli testowac w trybie Arcade, a ten sprowadza sie jedynie do jazdy na czas na pieciu dostepnych trasach (w tym na trzech mozemy scigac sie z konsolowymi kierowcami). Graficznie Prologue prezentuje niemal calkowity kunszt wyczekiwanego GT4. Modele samochodów to prawdziwe pieknosci usiane olbrzymia iloscia poligonów. Otoczenie równiez wykonane jest z ogromna pieczolowitoscia – graficznie to czolówka gier na PS2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 231 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159 PLN

Gry podobne do Gran Turismo 4: Prologue

Klasyfikacja PEGI Gran Turismo 4: Prologue

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Gran Turismo 4: Prologue

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • kierownica
Jak sprzedają się gry z serii Gran Turismo?
Jak sprzedają się gry z serii Gran Turismo?

wiadomość6 lutego 2010

Jakkolwiek niedawne doniesienia o przesunięciu premiery Gran Turismo 5 mogą wydawać się niepokojące, to seria wyścigów Polyphony Digital nawet bez „piątki” radzi sobie doskonale. Autorzy serii ujawnili właśnie wyniki sprzedaży swojego cyklu, nie ukrywając przy tym, że wyglądają one bardzo optymistycznie.

50 milionów Gran Turismo
50 milionów Gran Turismo

wiadomość9 maja 2008

Jak podaje serwis Dengeki Online (a tłumaczy na angielski MCV) – gry z serii Gran Turismo sprzedały się na świecie w ilości 50 milionów egzemplarzy.

Gran Turismo ma szansę ukazać się na PC - mówi Kazunori Yamauchi

wiadomość14 kwietnia 2008

W wywiadzie udzielonym austriackiemu dziennikowi DerStandard, twórca serii Gran Turismo, Kazunori Yamauchi powiedział, że gra z cyklu Gran Turismo ma szansę zawitać na komputery PC.

Produkcja Gran Turismo Mobile anulowana?

wiadomość12 stycznia 2008

W momencie rynkowego startu konsolki PlayStation Portable, jedną z najbardziej oczekiwanych na nią gier z całą pewnością była Gran Turismo Moblie, kieszonkowa wersja wyścigów od Polyphony Digital. Od tego momentu minęły już przeszło dwa lata, w trakcie których wielokrotnie zapewniano nas, że gra przez cały czas znajduje się w produkcji.

Gran Turismo Portable nie wcześniej niż w 2009 roku

wiadomość20 grudnia 2007

Jednym z potencjalnych system-sellerów, które podniosłyby sprzedaż debiutującej na przełomie 2004 i 2005 roku konsoli przenośnej PSP, była gra Gran Turismo Portable. Niestety minęły już dwa lata, a tytuł nie ukazał się na rynku i słuch o nim zaginął. Czy oznacza to, że możemy zapomnieć o przenośnej wersji tych najpopularniejszych wyścigów na konsole Sony?