Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3
Okładka Gran Turismo HD Concept (PS3)
OkładkaGran Turismo HD Concept (PS3)

Gran Turismo HD Concept PS3

Darmowa, poboczna odsłona popularnej serii wyścigowej Gran Turismo, będąca w założeniu swoistą zapowiedzią planowanego (lecz finalnie anulowanego) Gran Turismo HD.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gran Turismo HD Concept Premiera PS3

24grudnia2006

producent: Polyphony Digital wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Gran Turismo HD Concept

Need for Speed Carbon

Colin McRae: DiRT

Ridge Racer 7

Gran Turismo HD Concept jest pierwszą próbą zaszczepienia popularnej wyścigowej marki na platformie PlayStation 3. Niniejszy produkt stanowi właściwie swoisty pomost pomiędzy dwoma generacjami konsol, gdyż powstał w oparciu o Gran Turismo 4 z PlayStation 2, aczkolwiek przy wykorzystaniu wybranych narzędzi, zaprojektowanych z myślą o Gran Turismo 5 dla PS3. Warto zauważyć, że "Koncept" można jedynie pobrać z PlayStation Store, więc wymagane jest podłączenie PlayStation 3 do Internetu.

Developerzy z japońskiej firmy Polyphony Digital pozwolili nam na pokierowanie dziesięcioma autentycznymi samochodami. Udało się wreszcie uzyskać licencję od Ferrari, więc nie ma problemu z pojeżdżeniem modelem 599 GTB Fiorano z 6-litrowym silnikiem V12 o mocy 612 KM. Ponadto w wirtualnym garażu figuruje jeszcze np. Mitsubishi Lancer Evolution IX GSR, Nissan Skyline GT-R V-Spec II i Lotus Elise 111R. Co ciekawe odblokować można poddaną tuningowi wersję każdej z podstawowych maszyn.

Konsola PlayStation 3 gwarantuje bardzo wysokiej jakości oprawę wizualną w maksymalnej rozdzielczości 1920x1080 przy zachowaniu skanowania progresywnego. Dzięki temu znakomicie prezentuje się nie tylko każdy zaimplementowany model samochodu, lecz także otoczenie na jedynej dostępnej trasie – drodze w szwajcarskiej części Alp.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 216 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Gran Turismo HD Concept

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.