Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3
Okładka Gran Turismo HD Concept (PS3)

Gran Turismo HD Concept PS3

Darmowa, poboczna odsłona popularnej serii wyścigowej Gran Turismo, będąca w założeniu swoistą zapowiedzią planowanego (lecz finalnie anulowanego) Gran Turismo HD.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Gran Turismo HD Concept (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

24grudnia2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gran Turismo HD Concept jest pierwszą próbą zaszczepienia popularnej wyścigowej marki na platformie PlayStation 3. Niniejszy produkt stanowi właściwie swoisty pomost pomiędzy dwoma generacjami konsol, gdyż powstał w oparciu o Gran Turismo 4 z PlayStation 2, aczkolwiek przy wykorzystaniu wybranych narzędzi, zaprojektowanych z myślą o Gran Turismo 5 dla PS3. Warto zauważyć, że "Koncept" można jedynie pobrać z PlayStation Store, więc wymagane jest podłączenie PlayStation 3 do Internetu.

Developerzy z japońskiej firmy Polyphony Digital pozwolili nam na pokierowanie dziesięcioma autentycznymi samochodami. Udało się wreszcie uzyskać licencję od Ferrari, więc nie ma problemu z pojeżdżeniem modelem 599 GTB Fiorano z 6-litrowym silnikiem V12 o mocy 612 KM. Ponadto w wirtualnym garażu figuruje jeszcze np. Mitsubishi Lancer Evolution IX GSR, Nissan Skyline GT-R V-Spec II i Lotus Elise 111R. Co ciekawe odblokować można poddaną tuningowi wersję każdej z podstawowych maszyn.

Konsola PlayStation 3 gwarantuje bardzo wysokiej jakości oprawę wizualną w maksymalnej rozdzielczości 1920x1080 przy zachowaniu skanowania progresywnego. Dzięki temu znakomicie prezentuje się nie tylko każdy zaimplementowany model samochodu, lecz także otoczenie na jedynej dostępnej trasie – drodze w szwajcarskiej części Alp.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 215 głosów czytelników.

Gry podobne do Gran Turismo HD Concept

Klasyfikacja PEGI Gran Turismo HD Concept

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Jak sprzedają się gry z serii Gran Turismo?
Jak sprzedają się gry z serii Gran Turismo?

wiadomość6 lutego 2010

Jakkolwiek niedawne doniesienia o przesunięciu premiery Gran Turismo 5 mogą wydawać się niepokojące, to seria wyścigów Polyphony Digital nawet bez „piątki” radzi sobie doskonale. Autorzy serii ujawnili właśnie wyniki sprzedaży swojego cyklu, nie ukrywając przy tym, że wyglądają one bardzo optymistycznie.

50 milionów Gran Turismo
50 milionów Gran Turismo

wiadomość9 maja 2008

Jak podaje serwis Dengeki Online (a tłumaczy na angielski MCV) – gry z serii Gran Turismo sprzedały się na świecie w ilości 50 milionów egzemplarzy.

Gran Turismo ma szansę ukazać się na PC - mówi Kazunori Yamauchi

wiadomość14 kwietnia 2008

W wywiadzie udzielonym austriackiemu dziennikowi DerStandard, twórca serii Gran Turismo, Kazunori Yamauchi powiedział, że gra z cyklu Gran Turismo ma szansę zawitać na komputery PC.

Produkcja Gran Turismo Mobile anulowana?

wiadomość12 stycznia 2008

W momencie rynkowego startu konsolki PlayStation Portable, jedną z najbardziej oczekiwanych na nią gier z całą pewnością była Gran Turismo Moblie, kieszonkowa wersja wyścigów od Polyphony Digital. Od tego momentu minęły już przeszło dwa lata, w trakcie których wielokrotnie zapewniano nas, że gra przez cały czas znajduje się w produkcji.

Gran Turismo Portable nie wcześniej niż w 2009 roku

wiadomość20 grudnia 2007

Jednym z potencjalnych system-sellerów, które podniosłyby sprzedaż debiutującej na przełomie 2004 i 2005 roku konsoli przenośnej PSP, była gra Gran Turismo Portable. Niestety minęły już dwa lata, a tytuł nie ukazał się na rynku i słuch o nim zaginął. Czy oznacza to, że możemy zapomnieć o przenośnej wersji tych najpopularniejszych wyścigów na konsole Sony?