Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 stycznia 2009, 18:45

autor: Jiker

Nowy zwiastun Final Fantasy XIII!

Zegar zamieszczony na łamach oficjalnej strony internetowej poświęconej Final Fantasy XIII skończył odliczanie i tym samym poznaliśmy tajemnicę nękającą nas od tygodnia. Jest nią zupełnie nowy zwiastun kolejnej odsłony najpopularniejszego cyklu jRPG. Poniżej postaramy się go opisać, a także zamieścić kilka dodatkowych informacji ujawnionych przez Square Enix w przeciągu ostatnich dni.

Zegar zamieszczony na łamach oficjalnej strony internetowej poświęconej Final Fantasy XIII skończył odliczanie i tym samym poznaliśmy tajemnicę nękającą nas od tygodnia. Jest nią zupełnie nowy zwiastun kolejnej odsłony najpopularniejszego cyklu jRPG. Poniżej postaramy się go opisać, a także zamieścić kilka dodatkowych informacji ujawnionych przez Square Enix w przeciągu ostatnich dni.

Nowy zwiastun Final Fantasy XIII! - ilustracja #1

Zacznijmy od spraw technicznych. Otóż, trailer opublikowany został w dwóch wersjach, w tym jednej nagranej w rozdzielczości 720p. Wgranie tej ostatniej trwa jednak bardzo długo – strona jest aktualnie oblegana przez ludzi z całego świata, którzy nieustannie blokują serwery Square Enix. Polecamy Wam zatem obejrzenie wersji słabszej, która na szczęście cechuje się wystarczającą jakością. Można także skorzystać z uprzejmości niektórych zachodnich serwisów, które zdołały już opublikować ów film na własnych łamach.

Co można zobaczyć na filmie? Przede wszystkim fenomenalnie zmontowany przerywnik. Jest on najpewniej renderowany (choć możliwe, ze powstały na bazie autorskiego silnika Square Enix o nazwie White Engine), dzięki czemu autorzy mogli udanie pokazać niektóre ujęcia – w tym walkę Lightning z kilkoma żołnierzami wroga. W jej trakcie korzysta ona z urządzenia wyzwalającego pole antygrawitacyjne, dzięki któremu nasza bohaterka jest w stanie wykorzystać ściany pomieszczeń do szybszego przemieszczania się i wyprowadzania unikalnych ciosów.

Następnie zostajemy przeniesieni do Cocoon, w pobliże miejsca zajmowanego przez ruch oporu, na czele którego stoi Snow. Wówczas atak na jego członków przepuszcza armia teokratycznego rządu Cocoon. W walce, prowadzonej w całości w czasie rzeczywistym możemy przyjrzeć się wielu atakom Snowa oraz Lightning, wspierającej go w tym pojedynku. Poznajemy również szereg różnego rodzaju przeciwników, z wielkimi maszynami bojowymi na czele. Całość prezentuje się bardzo futurystycznie, ale należy mieć na uwadze, że właśnie w takiej konwencji utworzone zostało główne miasto Pulse, świata gry ukazanego w FF XIII. Doskonale wiemy, że wśród miejsc, które odwiedzimy znajdą się także diametralnie inne krainy (m.in. zamarznięta lokacja ukazana w tymże zwiastunie). Trailer kończy kolejny przerywnik, sugerujący, że powstrzymanie armii Cocoon nie będzie łatwym zadaniem. Z pewnością też zapewni wiele wrażeń i emocjonalnych doświadczeń.

Zwiastun to jednak nie jedyna nowość zaprezentowana ostatnio przez Square Enix. Do miana takowej aspiruje bowiem także ujawnienie nowego grywalnego bohatera FF XIII. Jest nim Sazh Katzroy, przedstawiony w pełnej krasie za pośrednictwem oficjalnej strony oraz japońskiego magazynu Weekly Famitsu. Sazh jest czarnoskórym, dumnym posiadaczem okazałego afro, w którym gniazdko uwił sobie malutki... Chocobo, przedstawiciel fikcyjnego gatunku upierzonych ptaków, wykorzystywanych jako transport, oraz biorących też udział w wyścigach i bitwach. Katzroy dołączy do Lightning, by wspomóc ją w walce z wrogiem. Będzie jedną z grywalnych postaci.

Nowy zwiastun Final Fantasy XIII! - ilustracja #2
Nowy zwiastun Final Fantasy XIII! - ilustracja #3

Final Fantasy XIII ukaże się jeszcze w bieżącym roku. Dotyczy to jednak wyłącznie Japonii (gdzie gra zostanie wydana jedynie na PS3). Edycje amerykańska i europejska trafią do sprzedaży dopiero w 2010 roku. Najpewniej jest to spowodowane czasem koniecznym do dokonania konwersji na Xboxa 360 i chęcią wydania obu wersji w tym samym okresie. Ciągle czekamy na oficjalne wyjaśnienie tej sytuacji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.