Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2
Okładka SSX (2000) (PS2)
OkładkaSSX (2000) (PS2)

SSX (2000) PS2

Dynamiczna gra sportowa, poświęcona wyczynowej jeździe na snowboardzie. Kluczem do sukcesu jest tu nie tylko umiejętność szybkiej jazdy, ale także wykonywanie efektownych, kaskaderskich ewolucji oraz spychanie przeciwników z trasy.

Sportowe | snowboard | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SSX (2000) Premiera PS2

26października2000

producent: EA Sport Big wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

SSX (skrót od Snowboard Supercross) to wydana jako jeden z tytułów startowych konsoli PlayStation 2 gra sportowa, poświęcona wyczynowej jeździe na snowboardzie. Gra powstała w studiach firmy Electronic Arts i jest pierwszą produkcją firmowaną marką EA Sports Big, poświęconą sportom ekstremalnym.

Mechanika

W grze SSX bierzemy udział w emocjonujących zmaganiach snowboardowych, rozgrywających się w kilku zróżnicowanych, fikcyjnych lokacjach, takich jak Snowdream, Elysium Alps, Tokyo Megaplex, Mesablanca czy Merqury City Meltdown. Rozgrywka ma charakter czysto zręcznościowy, a każda z dostępnych tras wypełniona jest szeregiem ramp, szyn, skoczni i innych obiektów, których odpowiednie wykorzystanie pozwala na wykonywanie całego szeregu efektownych, iście kaskaderskich trików. Część z nich bazuje na faktycznych sztuczkach snowboardowych, jednak znakomita większość to triki, których w realnym świecie raczej nie dałoby się przeprowadzić. Dodatkowo, wykonywanie punktowanych ewolucji ładuje specjalny dopalacz, pozwalający na czasowe, nadnaturalne przyspieszenie zawodnika.

Podczas zabawy rywalizujemy oczywiście o najlepszy czas i miejsce na mecie, jednak kluczem do sukcesu jest nie tylko umiejętność szybkiej i płynnej jazdy, ale połączenie jej z możliwie efektownymi ewolucjami. W trakcie rywalizacji możemy zapomnieć o zasadach fair play i pomagać sobie np. poprzez spychanie przeciwników z trasy. Do dyspozycji graczy oddano ośmiu zawodników z różnych krajów, a każdy z nich dysponuje mocnymi oraz słabymi stronami, a także unikalnym zestawem snowboardowych trików. Początkowo dostępnych jest jednak tylko czterech, zaś pozostałych uzyskujemy wraz z postępami rozgrywki.

Tryby gry

SSX oferuje przeznaczony dla jednego gracza tryb kariery, jak również możliwość rywalizacji we dwoje na jednej konsoli.

Kwestie techniczne

Wydana na PlayStation 2 gra SSX odznacza się w pełni trójwymiarową oprawą graficzną o dużej płynności, wykorzystującą potencjał konsoli firmy Sony. Na wyróżnienie zasługuje także typowa dla gier sportowych firmy EA dynamiczna ścieżka dźwiękowa, która – co ciekawe – podczas jazdy zmienia się w zależności od poczynań gracza.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Wymagania wiekowe SSX (2000): Odpowiednia dla każdego wieku.

SSX (2000) Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci