Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1
Okładka Psybadek (PS1)

Psybadek PS1

Stworzona przez studio Psygnosis gra sportowa poświęcona ekstremalnej jeździe na desce. Tytuł stawia na zręcznościowy charakter zabawy i nie stara się w realny sposób symulować dyscypliny. Specyficznego klimatu nadaje mu stylistyka rodem z animacji dla dzieci.

Sportowe | snowboard | sporty zimowe | sporty ekstremalne

Sony PlayStation 1
Okładka Psybadek (PS1)

producent: Psygnosis

wydawca: Psygnosis

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PS1:

17listopada1998

Utrzymana w kreskówkowej, przerysowanej stylistyce gra sportowa o tematyce snowboardowej, która zawiera elementy typowe dla platformówek. Tytuł stawia na zręcznościowy, daleki od realizmu model zabawy.

Fabuła

Przebiegły Krakken szuka nowego domu i podejmuje decyzję, by stworzyć dla siebie perfekcyjną krainę w parku snowboardowym, w którym na co dzień ćwiczą Xako, Mia i ich przyjaciele. Na domiar złego porywa miejscowe dzieci i zmienia je w bezmyślnych sługusów. Dzielni sportowcy wyruszają z misją ratunkową.

Mechanika

Psybadek to zręcznościowa gra sportowa, w której posiadacze konsoli PS1 wcielają się w młodych mistrzów jazdy na desce snowboardowej. Autorzy przygotowali dwa typy poziomów, na których bohaterowie muszą podołać różnego rodzaju wyzwaniom. Pierwsze z nich polegają na szybkim przejeździe z punktu A do punktu B. By zaliczyć ten rodzaj misji, gracze muszą zebrać wskazaną liczbę gwiazdek, umieszczonych na trasie i wypadających z uderzonych wrogów. Pozostałe plansze przypominają strzelnice, a zadaniem w nich jest zebranie odpowiedniej liczby gwiazdek za celne trafienia w krążących po danym obszarze przeciwników.

Kwestie techniczne

Psybadek utrzymany jest w kolorowej oprawie 3D, która przypomina filmy animowane. Przygotowana przez autorów fabuła jest prezentowana za pomocą wstawek FMV. Oficjalnym partnerem gry jest marka odzieżowa Vans, której ubrania noszą wszyscy bohaterowie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Psybadek

Wymagania wiekowe Psybadek

12+