Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1
Okładka Street Skater (PS1)
OkładkaStreet Skater (PS1)

Street Skater PS1

Street Sk8er | Street Boarders

Gra sportowa umożliwiająca graczowi pokonywanie różnorodnych torów za pomocą deskorolki. Podczas rozgrywki istotne jest zarówno szybkie przejeżdżanie przez trasy, jak i wykonywanie efektownych akrobacji oraz trików.

Sportowe | TPP | deskorolka | sporty ekstremalne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Street Skater Premiera PS1

1stycznia1999

producent: The Game Atelier wydawca: Electronic Arts Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Street Skater to wydana na platformę PS1 gra sportowa. Produkcję na terytorium Stanów Zjednoczonych dystrybuowano jako Street Sk8er, natomiast w Japonii funkcjonuje ona pod tytułem Street Boarders oraz The Skateboard. Zabawa skupia się na wypełnionej efektownymi trikami jeździe na deskorolce. Produkcja została wyprodukowana przez firmę Atelier Double.

Mechanika

Rozgrywka oparta została na zasadach podobnych do tych z gier snowboardowych, takich jak Cool Boarders. Zadaniem gracza jest szybkie pokonywanie tunelowych tras. Poziomy wypełnione zostały różnymi przeszkodami, rampami i poręczami, ułatwiających wykonywanie efektownych akrobacji. Popisywanie się trikami jest bardzo istotne, gdyż w celu zwycięstwa nie wystarczy zmieszczenie się w limicie czasowym – oprócz tego należy osiągnąć wyznaczony wynik punktowy.

Przed każdym wyścigiem gracz musi wybrać jedną z różniących się od siebie statystykami postaci. Do początkowej czwórki dostępnych sportowców w miarę postępów w rozgrywce dochodzi drugie tyle zawodników. Poprzez kończenie zawodów wybrany awatar gracza zdobywa punkty doświadczenia, dzięki którym możliwe jest zwiększenie jego szybkości, skoczności czy sprawności w wykonywaniu trików. Twórcy przygotowali trzy różnorodne poziomy, każdy z uatrakcyjniającymi zabawę sekretami.

Kwestie techniczne

Grafika Street Skater na PS1 prezentuje przeciętny poziom wykonania. Zarówno modele zawodników, jak i otoczenie wykonane została w pełnym trójwymiarze. Dużą zaletą gry jest jej ścieżka dźwiękowa, wypełniona utworami takich punkowych zespołów jak H20, Less Than Jake, The Pietasters, I Against I czy Gas Huffer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Street Skater: Odpowiednia dla każdego wieku.