Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS1
Okładka Cool Boarders (PS1)
OkładkaCool Boarders (PS1)

Cool Boarders PS1

Jedna z pierwszych trójwymiarowych gier snowboardowych. Produkcja oferuje trzy podstawowe oraz dwa ukryte stoki, po których należy zjeżdżać w jak najkrótszym czasie, wykonując przy tym efektowne triki.

Sportowe | TPP | snowboard | sporty zimowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cool Boarders Premiera PS1

31grudnia1996

producent: UEP Systems wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Cool Boarders to stworzona przez studio UEP Systems gra sportowa. Produkcja ukazała się w 1996 roku na konsolę PS1. W chwili premiery był to jeden z pierwszych trójwymiarowych tytułów traktujących o zjazdach snowboardowych; znacząco przyczynił się on do popularyzacji gatunku i stał się zaczątkiem popularnego cyklu.

Mechanika

W Cool Boarders na PS1 gracz uczestniczy w zjazdach snowboardowych na pięciu różnych trasach (z czego dwie początkowo są niedostępne i należy je odblokować). Głównym celem zabawy jest zmieszczenie się w limicie czasowym, ale produkcja umożliwia także wykonywanie różnorodnych trików nagradzanych punktami – najlepsze wyniki, zarówno punktowe, jak i czasowe, trafiają na listę rankingową.

Przed każdym zjazdem gracz może wybrać, czy chce sterować mężczyzną czy kobietą, jak jego awatar ma być ubrany oraz jakiego rodzaju deski użyje. Ten ostatni wybór jest szczególnie istotny, gdyż każdą cechują inne parametry. Mimo dość ubogiego wachlarza możliwości snowboardzisty, na który składa się, oprócz poruszania się w lewo i prawo, skakanie, ostre skręcanie i łapanie deski, tytuł charakteryzuje się dość wysokim poziomem trudności.

Kwestie techniczne

Cool Boarders charakteryzuje się oprawą wizualną, która w chwili wydania robiła spore wrażenie. Szczególne imponująco prezentowały się rozbudowane i pełne detali stoki. Zabawie towarzyszy ścieżka dźwiękowa składająca się z około dziesięciu utworów – przed rozpoczęciem każdego zjazdu gracz może wybrać, którego kawałka chce posłuchać.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Cool Boarders: Odpowiednia dla każdego wieku.