Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360
Okładka Stoked (X360)
OkładkaStoked (X360)

Stoked X360

Stoked jest kolejną już grą studia Bongfish Interactive Entertainment poświęconą snowboardowi. Wcześniej ci sami autorzy przygotowali dwie inne zręcznościowe symulacje tego sportu - Stoked Rider featuring Tommy Brunner i Stoked Rider: Alaska Alien.

Sportowe | snowboard | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stoked Premiera X360

24lutego2009

producent: Bongfish Interactive Entertainment wydawca: Destineer Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Stoked

SSX

Amped 3

Shaun White Snowboarding

Stoked jest kolejną już grą studia Bongfish Interactive Entertainment poświęconą snowboardowi, tym razem przeznaczoną wyłącznie na Xboxa 360. Wcześniej ci sami autorzy przygotowali dwie inne zręcznościowe symulacje tego sportu - Stoked Rider featuring Tommy Brunner i Stoked Rider: Alaska Alien wydane na PC. Omawiana produkcja powstała we współpracy z firmą Absinthe Films, zajmująca się tworzeniem filmów snowboardowych z udziałem profesjonalistów.

Tym co wyróżnia grę na tle innych, podobnych programów jest otwartość świata. Zamiast kilku narzuconych tras, lub niewielkich, ograniczonych rejonów, twórcy oddali do naszej dyspozycji pięć górskich stoków, wzorowanych na istniejących w rzeczywistości, które możemy pokonywać wedle własnego uznania. Chociaż liczba dostępnych lokacji nie jest powalająca, to jednak nie powinniśmy narzekać na nudę, gdyż na każdą z nich przypada ponad 45 mil kwadratowych terenu. Każda rozgrywka rozpoczyna się od lotu helikopterem, z którego możemy wybrać odpowiadające nam miejsce zrzutu. Sporo czasu zajmie poświęcimy też na odblokowanie wszystkich ukrytych opcji i specjalnych dodatków.

W przeciwieństwie do większości podobnych gier, w Stoke nie chodzi jedynie o opanowanie jak najtrudniejszych tricków i wykonywanie ich przy każdej nadarzającej się okazji, tutaj najważniejsze jest wypracowanie własnego, unikalnego stylu. Ponadto wpływ na to, jak w danym momencie będzie radził sobie nasz wirtualny snowboardzista mają nie tylko jego umiejętności, które zwiększamy w miarę postępów w grze, ale również zmienne warunki pogodowe.

Jeżeli znudzi nam się rywalizacja z komputerowymi przeciwnikami, wśród których znalazły się wizerunki takich gwiazd tego sportu jak Travis Rice, Nicolas Mueller, Wolle Nyvelt, Annie Boulanger, Romain de Marchi, Tadashi Fuse, Gigi Ruef, i Bjorn Leines, możemy w każdej chwili przenieść się do trybu multiplayer. Twórcy pozwolili nam zarówno na rywalizację, jak i współpracę z innymi graczami. W dodatku ci, którzy czują się na siłach mogą, za pośrednictwem usługi Xbox Live, wziąć udział w zawodach sponsorowanych przez trzydzieści znanych firm, jak na przykład Burton, Dragon, Arcus, Von Zipper, Eleven, 686, Billabong, DaKine, Electric, LibTech, Nitro, Northwave, Oakley, Quiksilver, Ride, Hart, Rome, Salomon, TechNine, Vans, Volcom.

Osobom lubiącym uwieczniać swoje popisy zapewne spodoba się opcja nagrywania filmów i robienia zdjęć.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Stoked

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Stoked Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live