Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2008, 10:07

autor: Jiker

Twórcy Stoked Ridera zapowiadają kolejną grę

Sezon zimowy tuż tuż. Nie powinny nas zatem dziwić zapowiedzi kolejnych gier nawiązujących do sportów zimowych. Jedną z nich jest snowboardowy Stoked studia Bongfish Interactive Entertainment, który zostanie wydany na konsolę Xbox 360.

Sezon zimowy tuż tuż. Nie powinny nas zatem dziwić zapowiedzi kolejnych gier nawiązujących do sportów zimowych. Jedną z nich jest snowboardowy Stoked studia Bongfish Interactive Entertainment, który zostanie wydany na konsolę Xbox 360.

Autorzy gry zapewniają nas, że ich najnowsza produkcja spełni oczekiwania większości fanów białego szaleństwa na desce snowboardowej. Ma im w tym pomóc doświadczenie zdobyte przy developingu dwóch innych gier traktujących o tym sporcie (pecetowych Stoked Rider featuring Tommy Brunner oraz Stoked Rider: Alaska Alien). Nie bez znaczenia pozostaje także wsparcie firmy Absinthe Films, producentów filmów snowboardowych, której członkowie postarają się nadać grze dynamiczny i agresywny kształt.

Z informacji przedstawionych w notatce prasowej wynika, że w Stoked natkniemy się na pięć słynnych kurortów, w których w sumie będziemy mogli zjeździć 45 kilometrów kwadratowych tras. Eksplorację trudnodostępnych terenów umożliwi graczom helikopter. W każdej chwili będą oni jednak musieli zwracać baczną uwagę na zmienne warunki atmosferyczne – największego wroga miłośników sportów ekstremalnych. Nieustanne podnoszenie umiejętności wirtualnego snowboardera otworzy przez graczem dostęp do zablokowanych wcześniej dodatków i opcji. Stoked umożliwi ponadto robienie zdjęć oraz kręcenie filmów.

Ważną informacją jest również ta, że przejście pomiędzy rozgrywką przeznaczoną dla pojedynczego gracza a trybem wieloosobowym będzie bardzo płynne. W tym drugim przypadku posiadacze 360-tek będą mogli nie tylko rywalizować i wspierać się w szeregu zawodów, ale także brać udział w specjalnych turniejach organizowanych przez realnie istniejących sponsorów.

Tych ostatnich znajdziemy w Stoked ponad 30. Będą wśród nich: Burton, Dragon, Arcus, Von Zipper, Eleven, 686, Billabong, DaKine, Electric, LibTech, Nitro, Northwave, Oakley, Quiksilver, Ride, Hart, Rome, Salomon, TechNine, Vans oraz Volcom. Produkty wymienionych firm będą na sobie nosić m.in. Travis Rice, Nicolas Mueller, Wolle Nyvelt, Annie Boulanger, Romain de Marchi, Tadashi Fuse, Gigi Ruef oraz Bjorn Leines. Choć nie są to zapewne wszyscy snowboarderzy, których uświadczymy w Stoked.

Stoked zostanie wydane przez firmę Destineer w listopadzie bieżącego roku. W grę będą mogli zagrać jedynie posiadacze konsoli Xbox 360.