Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Stoked Rider: Alaska Alien (PC)
OkładkaStoked Rider: Alaska Alien (PC)

Stoked Rider: Alaska Alien PC

Alaska Alien to podtytuł kolejnej odsłony cyklu Stoked Rider autorstwa austriackiej firmy Bongfish Interactive Entertainment. Podobnie jak poprzedniczka, tak i opisywana pozycja podejmuje tematykę „szaleństw” na snowboardzie.

Sportowe | snowboard | sporty zimowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stoked Rider: Alaska Alien Premiera PC

14grudnia2006

Alaska Alien to podtytuł kolejnej odsłony cyklu Stoked Rider autorstwa austriackiej firmy Bongfish Interactive Entertainment. Podobnie jak poprzedniczka, tak i opisywana pozycja podejmuje tematykę „szaleństw” na snowboardzie. Jednak po tragicznej śmierci Tommy'ego Brunnera, który firmował swoim nazwiskiem pierwszą grę z serii, deweloperzy nie zdecydowali się na zaproszenie do współpracy innego snowboardzisty.

Tym razem autorzy gry postanowili wprowadzić do swojego produktu nieco elementów humorystycznych – przykładem jest tytułowy Obcy, który z jetpackiem na plecach i „parapetem” przyczepionym do nóg śmiga po stokach aż miło. A to właśnie nie skrępowana żadnymi zasadami (no, może nieco tylko prawem grawitacji) jazda po ośnieżonych stokach (64 kilometry kwadratowe gór Alaski) i wykonywanie całej masy karkołomnych ewolucji jest kwintesencją rozgrywki w Stoked Rider: Alaska Alien.

Wśród walorów Alaska Alien należy wymienić m.in. pełną kompatybilność z kartami fizycznymi firmy AGEIA oraz tryb multiplayer, umożliwiający zmagania pomiędzy kilkoma amatorami kaskaderskich wyczynów. Na dodatek, wraz z postępami w zabawie, gracz może dokupywać i odblokowywać nowe snowbardowe gadżety. Ponadto producenci mogą pochwalić sie jeszcze jedną rzeczą, a mianowicie faktem, iż ich projekt jest całkowicie pozbawiony scen przemocy. A skoro już przy pochwałach jesteśmy warto dodać, iż Alaska Alien została nominowana do nagrody wiedeńskiego festiwalu Top Talent Award 06 w kategorii „Najlepsza gra”.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI Stoked Rider: Alaska Alien

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Stoked Rider: Alaska Alien Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1
  • 6 GHz
  • 512 MB RAM
  • 128 MB akcelerator 3D
  • Windows XP