Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS1GBA
Okładka Tony Hawk's Pro Skater 2 (PC)
OkładkaTony Hawk's Pro Skater 2 (PC)

Tony Hawk's Pro Skater 2

Tony Hawk's Pro Skater 2 jest kontynuacją wydanej w 1999 roku gry sportowej o jeździe na deskorolce, sygnowanej nazwiskiem słynnego skateboardzisty.

Sportowe | TPP | deskorolka

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tony Hawk's Pro Skater 2 Premiera

20wrz2000

PS1

25paź2000

PC

30maj2001

GBA

Gry podobne do Tony Hawk's Pro Skater 2

Tony Hawk's Pro Skater 4

Shaun White Snowboarding

Snow Ride

Tony Hawk's Pro Skater 2 to przygotowana przez studio Neversoft druga odsłona serii gier o jeździe na deskorolce i wykonywaniu zapierających dech w piersiach ewolucji. Produkcja, jak ma to miejsce zazwyczaj w przypadku kontynuacji, przynosi szereg nowych rozwiązań i ulepszoną grafikę w stosunku do wydanej w 1999 roku pierwszej części.

Mechanika

Produkcja sygnowana nazwiskiem legendarnego skatera Tony’ego Hawka pozwala wcielić się zarówno w niego, jak i dwunastu innych profesjonalnych zawodników. W stawce znalazły się takie sławy dyscypliny, jak Bob Burnquist, Chad Muska, Bucky Lasek czy Rune Glifberg. Gracze mogą wybrać jednego z rzeczywistych skaterów, jak i stworzyć własnego w dedykowanym edytorze, a następnie sprawdzić swoje umiejętności w jednym z czterech trybów zabawy na dziesięciu mapach. Do wyboru są plansze usytuowane m.in. w Marsylii, w kalifornijskiej szkole, na Hawajach czy w Nowym Jorku.

Druga część serii przynosi szereg istotnych nowości w mechanice zabawy, by wymienić wprowadzenie manuali, dzięki którym możliwe staje się tworzenie dłuższych kombinacji. Wprowadzono także dodatkowe triki podczas grindów i umożliwiono modyfikowanie ewolucji, by tworzyć wymarzone wersje najsłynniejszych z nich. Realizmu zabawie dodaje również mechanika Big Drop, która wymusza na graczu większą koncentrację przy lądowaniach po skokach na duże wysokości.

Tryby gry

Twórcy oddali do dyspozycji fanów jazdy na deskorolce kilka opcji zabawy. Podstawowym modułem jest kariera, w której na graczy czekają kolejne poziomy o rosnącym poziomie trudności, na których do wykonania jest zestaw zadań w czasie dwóch minut. Wyzwania wiążą się z wykonaniem konkretnego triku, nabiciem określonego wyniku punktowego lub zebraniem pięciu liter składających się na wyraz „SKATE”. Każdy wykonany cel wiąże się z nagrodą pieniężną, a zdobyte w ten sposób środki można przeznaczyć na rozwój skatera, odblokowanie dodatkowych postaci lub zakup lepszego wyposażenia. Urozmaicenie stanowią konkursy na części map, na których gracze muszą wykonać jak najlepszą kombinację trików przed jury, by zwyciężyć w zawodach.

Dodatkowe moduły zabawy w Tony Hawk’s Pro Skater 2 pozwalają sprawdzić się na dowolnie wybranych planszach lub zmierzyć z drugim graczem w trybie wieloosobowym w jednej z kilku konkurencji. Te dzielą się na walkę na punkty, odmianę berka czy rywalizację na jeden trik. Studio Neversoft oddało także w ręce fanów prosty edytor, na którym mogą budować własne skateparki z ponad stu dostępnych elementów.

Kwestie techniczne

Tony Hawk’s Pro Skater 2 to trójwymiarowa gra sportowa, w której autorzy wykorzystali posiadaną licencję, by jak najlepiej odwzorować zawodników i realia ich zmagań. Podczas rozgrywki w tle przygrywają utwory punk rockowe oraz hip-hopowe od takich artystów, jak Rage Against the Machine, Papa Roach, Dub Pistols, Anthrax & Public Enemy czy Bad Religion.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1354 głosów czytelników.

Tony Hawk's Pro Skater 2 cena w dniu premiery: 169 PLN

Wymagania wiekowe Tony Hawk's Pro Skater 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tony Hawk's Pro Skater 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300 Mhz
  • 64 MB RAM
  • akcelerator 3D
  • karta dźwękowa + wykorzystuje joystick
PC
GBA
PS1