Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS1GBA
Okładka Tony Hawk's Pro Skater 2 (PC)

Tony Hawk's Pro Skater 2

Tony Hawk's Pro Skater 2 jest kontynuacją wydanej w 1999 roku gry sportowej o jeździe na deskorolce, sygnowanej nazwiskiem słynnego skateboardzisty.

Sportowe | TPP | deskorolka

Okładka Tony Hawk's Pro Skater 2 (PC)

data premiery gry:

20wrz2000

PS1

25paź2000

PC

30maj2001

GBA
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tony Hawk's Pro Skater 2 to przygotowana przez studio Neversoft druga odsłona serii gier o jeździe na deskorolce i wykonywaniu zapierających dech w piersiach ewolucji. Produkcja, jak ma to miejsce zazwyczaj w przypadku kontynuacji, przynosi szereg nowych rozwiązań i ulepszoną grafikę w stosunku do wydanej w 1999 roku pierwszej części.

Mechanika

Produkcja sygnowana nazwiskiem legendarnego skatera Tony’ego Hawka pozwala wcielić się zarówno w niego, jak i dwunastu innych profesjonalnych zawodników. W stawce znalazły się takie sławy dyscypliny, jak Bob Burnquist, Chad Muska, Bucky Lasek czy Rune Glifberg. Gracze mogą wybrać jednego z rzeczywistych skaterów, jak i stworzyć własnego w dedykowanym edytorze, a następnie sprawdzić swoje umiejętności w jednym z czterech trybów zabawy na dziesięciu mapach. Do wyboru są plansze usytuowane m.in. w Marsylii, w kalifornijskiej szkole, na Hawajach czy w Nowym Jorku.

Druga część serii przynosi szereg istotnych nowości w mechanice zabawy, by wymienić wprowadzenie manuali, dzięki którym możliwe staje się tworzenie dłuższych kombinacji. Wprowadzono także dodatkowe triki podczas grindów i umożliwiono modyfikowanie ewolucji, by tworzyć wymarzone wersje najsłynniejszych z nich. Realizmu zabawie dodaje również mechanika Big Drop, która wymusza na graczu większą koncentrację przy lądowaniach po skokach na duże wysokości.

Tryby gry

Twórcy oddali do dyspozycji fanów jazdy na deskorolce kilka opcji zabawy. Podstawowym modułem jest kariera, w której na graczy czekają kolejne poziomy o rosnącym poziomie trudności, na których do wykonania jest zestaw zadań w czasie dwóch minut. Wyzwania wiążą się z wykonaniem konkretnego triku, nabiciem określonego wyniku punktowego lub zebraniem pięciu liter składających się na wyraz „SKATE”. Każdy wykonany cel wiąże się z nagrodą pieniężną, a zdobyte w ten sposób środki można przeznaczyć na rozwój skatera, odblokowanie dodatkowych postaci lub zakup lepszego wyposażenia. Urozmaicenie stanowią konkursy na części map, na których gracze muszą wykonać jak najlepszą kombinację trików przed jury, by zwyciężyć w zawodach.

Dodatkowe moduły zabawy w Tony Hawk’s Pro Skater 2 pozwalają sprawdzić się na dowolnie wybranych planszach lub zmierzyć z drugim graczem w trybie wieloosobowym w jednej z kilku konkurencji. Te dzielą się na walkę na punkty, odmianę berka czy rywalizację na jeden trik. Studio Neversoft oddało także w ręce fanów prosty edytor, na którym mogą budować własne skateparki z ponad stu dostępnych elementów.

Kwestie techniczne

Tony Hawk’s Pro Skater 2 to trójwymiarowa gra sportowa, w której autorzy wykorzystali posiadaną licencję, by jak najlepiej odwzorować zawodników i realia ich zmagań. Podczas rozgrywki w tle przygrywają utwory punk rockowe oraz hip-hopowe od takich artystów, jak Rage Against the Machine, Papa Roach, Dub Pistols, Anthrax & Public Enemy czy Bad Religion.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1343 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169 PLN

Wymagania wiekowe Tony Hawk's Pro Skater 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tony Hawk's Pro Skater 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300 Mhz
  • 64 MB RAM
  • akcelerator 3D
  • karta dźwękowa + wykorzystuje joystick
Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2 doczekają się remasterów [Aktualizacja]
Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2 doczekają się remasterów [Aktualizacja]

wiadomość12 maja 2020

Podczas wydarzenia Summer Game Fest oficjalnie zapowiedziano zestaw remasterów Tony Hawk’s Pro Skater 1 i 2. Udostępniono również pierwszy zwiastun.

Robomodo tworzy Tony Hawk's Pro Skater HD. Gra będzie powrotem do korzeni

wiadomość13 grudnia 2011

Przedstawiciele firmy Activision ujawnili sporo szczegółów dotyczących gry Tony Hawk's Pro Skater HD. Tytuł jest produkowany przez studio Robomodo i wykorzysta tradycyjne sterowanie. Pojawią się w nim też sprawdzone elementy rozgrywki, charakterystyczne dla pierwszych odsłon serii.

Tony Hawk's Pro Skater HD - nowa odsłona skateboardowej serii pojawi się latem 2012 roku

wiadomość11 grudnia 2011

Podczas gali Video Game Awards, organizowanej przez Spike TV, zapowiedziano nową grę sygnowaną nazwiskiem Tony'ego Hawka. Produkcja zatytułowana Tony Hawk's Pro Skater HD będzie oferowana drogą cyfrowej dystrybucji i zawierać będzie odświeżone poziomy z pierwszej i drugiej części cyklu.

Neversoft definitywnie porzuca serię Tony Hawk
Neversoft definitywnie porzuca serię Tony Hawk

wiadomość12 stycznia 2009

Prezes Neversoft Entertainment, Joel Jewett, potwierdził dotychczasowe plotki, sugerujące porzucenie przez firmę cyklu Tony Hawk. Studio skupi się obecnie tylko i wyłącznie na produkcji nowych odsłon Guitar Hero, w tym Guitar Hero: Metallica, której premiera odbędzie się w marcu bieżącego roku.

Tony Hawk's Underground w rytmie punkowo-rockowo-hiphopowym

wiadomość26 października 2003

Jutro odbędzie się zachodnia premiera piątej odsłony ekstremalnie popularnego cyklu Tony Hawk’s Pro Skater, przygotowywanego przez specjalistów z software’owej korporacji Activision. Wydawca wprowadzi do sklepów edycje, dedykowane następującym konsolom: Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance. Jako, że oprawa muzyczna zawsze stanowiła bardzo mocny punkt wszystkich produktów z linii THPS, z największą przyjemnością prezentujemy Wam pełną listę zaimplementowanych „kawałków” dźwiękowych. Wśród ponad siedemdziesięciu pozycji znalazły się utwory m.in. takich zespołów jak: KISS, Jane’s Addiction, Bad Religion, NOFX, Queens of the Stone Age i Jurassic 5.

PC
GBA
PS1