Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2011, 10:59

autor: Kono

Robomodo tworzy Tony Hawk's Pro Skater HD. Gra będzie powrotem do korzeni

Przedstawiciele firmy Activision ujawnili sporo szczegółów dotyczących gry Tony Hawk's Pro Skater HD. Tytuł jest produkowany przez studio Robomodo i wykorzysta tradycyjne sterowanie. Pojawią się w nim też sprawdzone elementy rozgrywki, charakterystyczne dla pierwszych odsłon serii.

Firma Activision ujawniła, że produkcją Tony Hawk’s Pro Skater HD zajmie się zespół Robomodo, czyli deweloper odpowiedzialny za dwie poprzednie odsłony stateboardowego cyklu – Tony Hawk: SHRED i Tony Hawk: RIDE. Dowiedzieliśmy się też o kilku szczegółach dotyczących samej gry.

Dan Amrich, szef ds. mediów społecznościowych, już na początku uspokoił fanów i zapewnił, że Tony Hawk’s Pro Skater HD nie będzie wymagać dodatkowych kontrolerów, jak to miało miejsce w przypadku poprzednich dwóch gier autorstwa studia Robomodo. Zdecydowano się na powrót do korzeni serii i sterowania za pomocą zwykłego gamepada.

Zwrócenie się ku sprawdzonemu modelowi nie dotyczy tylko kwestii kontrolera. Wszystkie elementy rozgrywki, które gracze polubili w pierwszych odsłonach Tony Hawk’s Pro Skater powrócą. Chodzi tu m.in. o zbieranie literek, 2-minutowe rundy, nabijanie długich kombosów i wykonywanie wszelakiej maści wyzwań. Oczywiście wszystkie te rozwiązania zostaną poprawione i dostosowane do dzisiejszych standardów. Gra zaoferuje też udogodnienia wynikające z dobrodziejstw architektury sieciowej obecnych systemów (np. system rankingów).

W Tony Hawk’s Pro Skater HD będziemy mogli wcielić się w kilku znanych zawodników. Wśród nich będą: Eric Koston, Andrew Reynolds, Rodney Mullen, Lyn-z Adams Hawkins (Pastrana), Nyjah Huston, Chris Cole, Riley Hawk oraz Tony Hawk. W dalszym ciągu jednak nie ujawniono listy utworów, które pojawią się w pełnej wersji tytułu.

Tony Hawk’s Pro Skater HD zadebiutuje w pierwszej połowie 2012 roku i będzie dostępny w kanałach elektronicznej dystrybucji na konsolach w cenie 15 dolarów. Najprawdopodobniej chodzi tu o usługi Xbox Live i PlayStation Network. Gra zawierać będzie odświeżone plansze z pierwszej i drugiej części skateboardowego cyklu.