Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2011, 11:45

autor: Sarge

Strzelanie do prawdziwych ludzi w kontrowersyjnym projekcie Google Shoot View

Głównym zastosowaniem aplikacji Mapy Google jest możliwość oglądania z bliska wybranych miejsc na świecie. Duńska firma reklamowa Pool Worldwide postanowiła pójść krok dalej i pozwolić użytkownikom postrzelać do widocznych na ekranie obiektów i ludzi.

Duńska agencja reklamowa Pool Worldwide opublikowała krótki zwiastun nietypowego projektu Google Shoot View. Wykorzystano w nim aplikację Mapy Google do stworzenia... pierwszoosobowej strzelaniny.

Google Shoot View pozwala w tradycyjny sposób za pomocą narzędzi Mapy Google przenieść się w wybrane miejsca na świecie. Różnica w tym wypadku jest taka, że wszystko oglądamy z perspektywy żołnierza trzymającego karabin – pojawia się celownik, a gracz może strzelać w wybrane obiekty, samochody, a nawet ludzi. Oczywiście są to tylko statyczne obrazki, więc o jakiejkolwiek interakcji nie ma mowy, a projekt pełni rolę pewnego rodzaju ciekawostki.

Powyżej możecie obejrzeć zwiastun tej nietypowej „gry”, wyraźnie inspirowany strzelaniną Battlefield 3. Po wejściu na stronę projektu pojawia się informacja o wyłączeniu połączenia z mapami przez serwis Google. Całkiem możliwe, że zdecydowano się na wycofanie jej z sieci. Kontrowersyjna opcja strzelania w prawdziwych ludzi z pewnością odbije się szerokim echem na świecie - nawet jeśli celuje się w statyczne zdjęcia. Przy okazji duńska agencja reklamowa może liczyć na dodatkową promocję.

Ostatnia aktualizacja: 2011-12-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.