Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Stoked Rider featuring Tommy Brunner (PC)

Stoked Rider featuring Tommy Brunner PC

Zręcznościowa symulacja jazdy na desce snowboardowej po górskich, ośnieżonych stokach Alaski. Omawianą grę sportową swoim nazwiskiem reklamuje jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników snowboardowych w Europie, czyli Tommy Brunner.

Sportowe | snowboard

PC Windows
Okładka Stoked Rider featuring Tommy Brunner (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29marca2006

Stoked Rider featuring Tommy Brunner to zręcznościowa symulacja jazdy na desce snowboardowej po górskich, ośnieżonych stokach Alaski. Omawianą grę sportową swoim nazwiskiem reklamuje jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników snowboardowych w Europie, czyli wymieniony w tytule Tommy Brunner.

W grze znajdziemy dwa główne tryby: Freeride (spokojna jazda po stokach) oraz Racing (zmagania z innymi użytkownikami stoku). W tej pierwszej opcji osoba zasiadająca przed ekranem komputera nie jest ograniczona czasowo i może dokładnie zbadać każdy zakątek terenu, wyszukując jednocześnie sprytnie ukryte bonusy. Znacznie większe emocje wzbudza jednak współzawodnictwo z innymi oponentami (w tym także kilka typów przedstawicieli obcych ras z kosmosu). Ponadto, rywalizując w trybie Racing grający odkrywa te obszary góry, do których początkowo dostęp był zablokowany (później możemy je zwiedzać w trybie Freeride). Wraz z osiągniętymi postępami, rosną oczywiście umiejętności prowadzonego sportowca, możemy także zakupić dla niego nowy, lepszy sprzęt do jazdy.

Na ekranie pokazywany jest miernik prędkości osiąganej w czasie zjazdu przez naszą postać i wysokość (w metrach), na jakiej się aktualnie znajduje. Oprawę graficzną wykonano w pełnym trójwymiarze, z zastosowaniem technologii cell-shading (wygładzone, „komiksowe” modele postaci i otoczenia). Co więcej, twórcy z zespołu developerskiego Bongfish umieścili w opisywanej produkcji szereg edytorów, pozwalających zarówno na stworzenie nowych ras zawodników, z jakimi ścigamy się na górskich trasach, jak i opracowanie całych gór do zjazdów czy wybranych scenerii. Owe programy są bardzo proste w użyciu i nie sprawiają żadnych kłopotów osobom, które nie znają się na programowaniu. Warto również odnotować fakt zaimplementowania specjalnego klienta internetowego, pozwalającego użytkownikom Stoked Rider featuring Tommy Brunner na wymianę posiadanych materiałów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.8 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Stoked Rider featuring Tommy Brunner

Wymagania wiekowe Stoked Rider featuring Tommy Brunner

odpowiednia dla każdego wieku

Stoked Rider featuring Tommy Brunner - zapowiedź
Stoked Rider featuring Tommy Brunner - zapowiedź

Przed premierą 7 czerwca 2005, 12:59

Dochodzimy do jednego z przyjemniejszych elementów Stoked Rider featuring Tommy Brunner, czyli grafiki. Na pierwszy rzut oka wygląda ona delikatnie mówiąc, przeciętnie. Tekstury wydają się kiepskie, a krajobraz niezbyt szczegółowy i jakiś taki, pusty. Na szczęście to tylko pozory. W najnowszej produkcji Bongfish Interactive Entartainment zastosowano namiastkę cell-shadingu, którego możliwości mogliśmy oglądać m.in. w XIII. Pytanie tylko, czy tego typu grafika sprawdzi się w symulacji snowboardu? Moim zdaniem, zdecydowanie tak. Nadaje to grze pewnego smaczku i oryginalności. Żeby nie było zbyt różowo, oczywiście trzeba się do czegoś doczepić. Rzeczywiście, krajobraz jest nieco zbyt mało szczegółowy – twórcy mogli pokusić się o dodanie kilku elementów otoczenia. O ile sam zawodnik prezentuje się całkiem nieźle, to helikopter już tak dobrze nie wygląda. Za dobrze na nim widać niedociągnięcia i słabości engine’u. Oczywiście, efekt soczewki będzie miał swoje miejsce w SRfTB. Szkoda, że zabraknie dynamicznej zmiany pory dnia i pogody.