Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPSPPS2
Okładka Freak Out: Extreme Freeride (PC)

Freak Out: Białe szaleństwo

Freak Out: Extreme Freeride

Gra zręcznościowa podejmująca temat ekstremalnych sportów zimowych. Jako doskonale wytrenowani narciarze zjeżdżamy po stokach jednej z czterech niebezpiecznych gór. Misje podzielone zostały na wyścigi po zakręconych torach oraz zadania kaskaderskie.

Sportowe | sporty zimowe | zimna wojna

Okładka Freak Out: Extreme Freeride (PC)

data premiery gry:

30mar2007

PC PS2 PSP

Freak Out: Extreme Freeride to gra zręcznościowa podejmująca temat popularnego w naszym kraju narciarstwa. Produkcja studia Coldwood Interactive nie zmusza nas jednak do wybierania się na skocznię, lecz pozwala na swobodny zjazd ze szczytów czterech ogromnych gór, położonych na wysokości ponad 2000 m n.p.m.

Przemierzanie pokrytych białym puchem obszarów, umiejscowionych z dala od cywilizacji, nie jest zwykłą wycieczką, lecz emocjonującą przygodą, dostarczającą nam sporej dawki adrenaliny. Przemawia za tym fakt, że programiści przygotowali dla nas mnóstwo wymagających wyzwań. Misje podzielone zostały na wyścigi po zakręconych torach oraz zadania kaskaderskie, w których naszym celem jest wykonywanie efektownych skoków nad skalistymi urwiskami oraz stromymi, górskimi zboczami. Zakres karkołomnych ewolucji, na jakie pozwala Freak Out: Extreme Freeride, zamyka się w liczbie 16 trików. Dla osób spragnionych mocnych wrażeń przewidziano ponadto cztery dodatkowe atrakcje, określane jako Special Events. Ich zaliczenie premiowane jest bonusowymi punktami, a także wieloma unikalnymi nagrodami (np. nowymi częściami do naszych nart).

Swoje wyniki na stoku możemy poprawiać dzięki około trzydziestu przedmiotom kupowanym w wirtualnym sklepie. Wśród nich znajdują się m.in. liczne gogle, specjalistyczne wiązania oraz plecaki. O ekstremalnym charakterze dzieła ekipy Coldwood świadczy także soundtrack, składający się z utworów takich zespołów, jak 3 Feet Smaller, Jellybeat czy Point Leonard.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 333 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Freak Out: Białe szaleństwo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Freak Out: Białe szaleństwo

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.8 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti500 lub lepsza), 270 MB HDD, Windows 2000/XP

Freak Out: Białe szaleństwo - recenzja gry
Freak Out: Białe szaleństwo - recenzja gry

Recenzja 5 grudnia 2008, 15:45

Wracając do sedna – na początku możemy sprawdzić jedną z czterech gór. Kolejne odblokowujemy, zaliczając zawody. To najlepiej zrobić w trybie kariery, który jest esencją zabawy. Rozpoczynamy ją od wyboru jednej ze wspomnianych już postaci i wpisania naszej ksywy, by w końcu udać się na stok i wziąć udział w turniejach. Zawody, dzielą się na kilka rodzajów. Pierwszym z nich są tak zwane wyzwania. W tym trybie zaliczamy głównie cztery standardowe elementy: poręcze, skoki, rozpadliny, zbieranie. Drugą formą zabawy jest samowolka – tutaj musimy w miarę szybko i efektownie zjechać z góry, przy czym same triki są drugorzędne. Trzecie zawody to ostra jazda, która jest ekstremalną wersją przełajowego slalomu. Kulminacją są natomiast pokazówki – tu wygrywamy, wykonując niezwykle widowiskową i skomplikowaną serię akrobacji oraz sztuczek.

PC
PS2
PSP