Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPSPPS2
Okładka Freak Out: Extreme Freeride (PS2)
OkładkaFreak Out: Extreme Freeride (PS2)

Freak Out: Extreme Freeride

Freak Out: Białe szaleństwo

Gra zręcznościowa podejmująca temat ekstremalnych sportów zimowych. Jako doskonale wytrenowani narciarze zjeżdżamy po stokach jednej z czterech niebezpiecznych gór. Misje podzielone zostały na wyścigi po zakręconych torach oraz zadania kaskaderskie.

Sportowe | snowboard | sporty zimowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Freak Out: Extreme Freeride Premiera

30mar2007

PC PS2 PSP

Freak Out: Extreme Freeride to gra zręcznościowa podejmująca temat popularnego w naszym kraju narciarstwa. Produkcja studia Coldwood Interactive nie zmusza nas jednak do wybierania się na skocznię, lecz pozwala na swobodny zjazd ze szczytów czterech ogromnych gór, położonych na wysokości ponad 2000 m n.p.m.

Przemierzanie pokrytych białym puchem obszarów, umiejscowionych z dala od cywilizacji, nie jest zwykłą wycieczką, lecz emocjonującą przygodą, dostarczającą nam sporej dawki adrenaliny. Przemawia za tym fakt, że programiści przygotowali dla nas mnóstwo wymagających wyzwań. Misje podzielone zostały na wyścigi po zakręconych torach oraz zadania kaskaderskie, w których naszym celem jest wykonywanie efektownych skoków nad skalistymi urwiskami oraz stromymi, górskimi zboczami. Zakres karkołomnych ewolucji, na jakie pozwala Freak Out: Extreme Freeride, zamyka się w liczbie 16 trików. Dla osób spragnionych mocnych wrażeń przewidziano ponadto cztery dodatkowe atrakcje, określane jako Special Events. Ich zaliczenie premiowane jest bonusowymi punktami, a także wieloma unikalnymi nagrodami (np. nowymi częściami do naszych nart).

Swoje wyniki na stoku możemy poprawiać dzięki około trzydziestu przedmiotom kupowanym w wirtualnym sklepie. Wśród nich znajdują się m.in. liczne gogle, specjalistyczne wiązania oraz plecaki. O ekstremalnym charakterze dzieła ekipy Coldwood świadczy także soundtrack, składający się z utworów takich zespołów, jak 3 Feet Smaller, Jellybeat czy Point Leonard.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 340 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Freak Out: Extreme Freeride

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Freak Out: Białe szaleństwo Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti500 lub lepsza)
  • 270 MB HDD
  • Windows 2000/XP
PC
PS2
PSP