Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2GCNXBOX
Okładka Dark Summit (PS2)

Dark Summit

Dynamiczna zręcznościówka, w której wcielamy się w postać snowboardzisty. Do zaliczenia jest kilkadziesiąt zróżnicowanych wyzwań. Gracz może się też oczywiście skupić na wykonywaniu różnorakich trików z użyciem deski.

Sportowe | snowboard

Okładka Dark Summit (PS2)

wydawca: THQ Inc.

data premiery gry:

13lis2001

XBOX

27lis2001

PS2

5lut2002

GCN

Dark Summit to wyjątkowo dynamiczna gra akcji, pod wieloma względami przypominająca kultową serię SSX w wykonaniu koncernu Electronic Arts. Podobnie jak w przypadku tych produkcji, mamy tu do czynienia z ciekawie zrealizowaną zręcznościówką, w której poruszamy się na desce snowboardowej, wykonując przy tym efektowne akrobacje i zaliczając różnorakie wyzwania. Za produkcję Dark Summit odpowiedzialne jest studio Radical Entertainment, które opracowało również takie gry jak The Simpsons: Hit & Run, The Incredible Hulk: Ultimate Destruction czy Crash Tag Team Racing. Opisywana pozycja ukazała się na PS2, Xbox’a oraz Gamecube’a. Wszystkie trzy wersje prezentują bardzo zbliżony poziom wykonania, aczkolwiek edycja wydana na konsolę Microsoftu z oczywistych względów wygląda minimalnie lepiej.

Dark Summit – o dziwo – posiada niezbyt rozbudowany wątek fabularny, co jest swego rodzaju ewenementem, gdyż w tego typu produkcjach cała zabawa najczęściej ogranicza się do wykonywania niezbyt skomplikowanych trików. Główny bohater wraz z grupką swych przyjaciół próbuje stawić czoła pewnemu strażnikowi górskiemu. Pragnie on bowiem wypędzić snowboardzistów z wyjątkowo atrakcyjnej z ich punktu widzenia góry Garrick’a.

Właściwa zabawa pod wieloma względami przypomina schemat stosowany w wielu produkcjach o otwartym charakterze rozgrywki. Świetnym przykładem może być w tym przypadku seria Grand Theft Auto. Do dyspozycji gracza oddana została wspomniana już wcześniej lokacja, po której może się dowolnie przemieszczać. Należy jednocześnie zaznaczyć, iż w początkowej fazie zabawy dysponujemy stosunkowo niewielkim polem działania. Kolejne zwycięstwa przyczyniają się jednak do pozyskania punktów respektu, dzięki którym można odblokować zupełnie nowe sektory przygotowanej przez producentów mapy. Wspomniane punkty pozwalają również na uzyskanie wielu innych bonusów, jak chociażby nowych desek snowboardowych, czy też ciekawie zaprojektowanych strojów.

Na samym przemieszczaniu się po udostępnionym terenie możliwości Dark Summit oczywiście się nie kończą. Główny bohater może bowiem przystępować do różnorakich zadań, najczęściej w wyraźny sposób powiązanych ze wspomnianym już wcześniej wątkiem fabularnym gry. Kolejne wyzwania wymagają najczęściej wykonywania określonych trików, ścigania się z czasem, czy też demolowania wybranych obiektów z otoczenia. Należy jednocześnie dodać, iż moduł odpowiedzialny za odpalanie kolejnych akrobacji nie jest zbyt skomplikowany, szczególnie jeśli zestawi się go z produktami ze wspomnianej już serii SSX. Wizualnie Dark Summit wypada dość przeciętnie. Na uwagę zasługuje jednak sporej wielkości mapa, na której rozgrywane są kolejne zadania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Dark Summit

Wymagania wiekowe Dark Summit

12+

Wymagania sprzętowe Dark Summit

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Nintendo GameCube

Wykorzystuje: karta pamięci

PS2
GCN
XBOX