Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PS2X360WiiNDS
Okładka Tony Hawk's Proving Ground (PS3)
OkładkaTony Hawk's Proving Ground (PS3)

Tony Hawk's Proving Ground

Tony Hawk’s Proving Ground to kolejna odsłona popularnej serii gier traktujących o jeździe na deskorolce. Za produkcję odpowiada studio Neversoft, ta sama firma, która tworzyła wcześniejsze tytuły sygnowane nazwiskiem słynnego skatera.

Sportowe | deskorolka

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tony Hawk's Proving Ground Premiera

15paź2007

PS2 X360 PS3 NDS Wii

Gry podobne do Tony Hawk's Proving Ground

Skate 3

Tony Hawk's Pro Skater 5

Shaun White Skateboarding

Tony Hawk’s Proving Ground to kolejna odsłona popularnej serii gier traktujących o jeździe na deskorolce. Za produkcję odpowiada studio Neversoft, ta sama firma, która tworzyła wcześniejsze tytuły sygnowane nazwiskiem słynnego skatera. Podobnie jak jej poprzedniczki, gra ukazała się w wersji na różne platformy sprzętowe i została wydana przez Activison.

Twórcy Tony Hawk’s Proving Ground postawili na umożliwienie graczom jak największej ingerencji w wygląd i rozwój postaci, dzięki czemu mamy wpływ nie tylko na to, jak będzie wyglądał nasz bohater, jakie ubrania nosił, ale również jakie techniki pozna i w jakich będzie się specjalizował. Na tym jednak nie koniec niespodzianek przygotowanych z myślą o kreatywnych osobach. W grze udostępniono bowiem edytor filmików, dzięki któremu, wykorzystując liczne opcje i efekty wizualne, można tworzyć własne skate’owe wideoklipy.

Otoczenie, po którym przyjdzie nam jeździć, zostało przygotowane z dużą pieczołowitością. Twórcy zadbali o to, by nie zabrakło w nim wszelkich ramp, poręczy, różnic wysokości i innych elementów, na których można wykonywać szalone, deskorolkowe ewolucje. Dużo uwagi poświęcono również samym postaciom skaterów. Zostały one stworzone w oparciu o technikę motion capture, dzięki czemu ich animacja jest bardzo realistyczna.

W stosunku do poprzedniej części poprawiono mechanikę rozgrywki, a także wprowadzono nieco nowych trików, zwłaszcza we wprowadzonym w poprzedniej odsłonie cyklu trybie Nail the Trick polegającym na wykonywaniu powietrznych ewolucji w zwolnionym tempie i z osobną kontrolą nad obiema nogami.

Duży nacisk położono także na rozgrywkę online. W Tony’s Hawk Proving Ground gracze mogą w trakcie zabawy płynnie, niczym w Test Drive Unlimited, przechodzić z trybu jednoosobowego w tryb multiplayer i razem z innymi skaterami rywalizować w rozmaitych konkurencjach.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 451 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tony Hawk's Proving Ground

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Tony Hawk's Proving Ground Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PS2
X360
PS3
Wii
NDS