Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS2NDSPS3X360Wii
Okładka Tony Hawk's Proving Ground (PS2)

Tony Hawk's Proving Ground

Tony Hawk’s Proving Ground to kolejna odsłona popularnej serii gier traktujących o jeździe na deskorolce. Za produkcję odpowiada studio Neversoft, ta sama firma, która tworzyła wcześniejsze tytuły sygnowane nazwiskiem słynnego skatera.

Sportowe | deskorolka

Okładka Tony Hawk's Proving Ground (PS2)

data premiery gry:

15paź2007

PS2 X360 PS3 Wii NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tony Hawk’s Proving Ground to kolejna odsłona popularnej serii gier traktujących o jeździe na deskorolce. Za produkcję odpowiada studio Neversoft, ta sama firma, która tworzyła wcześniejsze tytuły sygnowane nazwiskiem słynnego skatera. Podobnie jak jej poprzedniczki, gra ukazała się w wersji na różne platformy sprzętowe i została wydana przez Activison.

Twórcy Tony Hawk’s Proving Ground postawili na umożliwienie graczom jak największej ingerencji w wygląd i rozwój postaci, dzięki czemu mamy wpływ nie tylko na to, jak będzie wyglądał nasz bohater, jakie ubrania nosił, ale również jakie techniki pozna i w jakich będzie się specjalizował. Na tym jednak nie koniec niespodzianek przygotowanych z myślą o kreatywnych osobach. W grze udostępniono bowiem edytor filmików, dzięki któremu, wykorzystując liczne opcje i efekty wizualne, można tworzyć własne skate’owe wideoklipy.

Otoczenie, po którym przyjdzie nam jeździć, zostało przygotowane z dużą pieczołowitością. Twórcy zadbali o to, by nie zabrakło w nim wszelkich ramp, poręczy, różnic wysokości i innych elementów, na których można wykonywać szalone, deskorolkowe ewolucje. Dużo uwagi poświęcono również samym postaciom skaterów. Zostały one stworzone w oparciu o technikę motion capture, dzięki czemu ich animacja jest bardzo realistyczna.

W stosunku do poprzedniej części poprawiono mechanikę rozgrywki, a także wprowadzono nieco nowych trików, zwłaszcza we wprowadzonym w poprzedniej odsłonie cyklu trybie Nail the Trick polegającym na wykonywaniu powietrznych ewolucji w zwolnionym tempie i z osobną kontrolą nad obiema nogami.

Duży nacisk położono także na rozgrywkę online. W Tony’s Hawk Proving Ground gracze mogą w trakcie zabawy płynnie, niczym w Test Drive Unlimited, przechodzić z trybu jednoosobowego w tryb multiplayer i razem z innymi skaterami rywalizować w rozmaitych konkurencjach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 451 głosów czytelników.

Gry podobne do Tony Hawk's Proving Ground

Klasyfikacja PEGI Tony Hawk's Proving Ground

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tony Hawk's Proving Ground

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Tony Hawk's Proving Ground - recenzja gry
Tony Hawk's Proving Ground - recenzja gry

Recenzja 28 grudnia 2007, 12:26

Najważniejsze od zawsze w serii TH były triki, które nasz skater potrafił wykonać podczas jazdy po mieście czy skateparkach. Proving Ground w myśl utworu Harder, Better, Faster, Stronger dodaje do sprawdzonego systemu jeszcze więcej trików ulepszając tym samym bardzo rozległy już wachlarz ruchów. Jednak panowie z Page 44 postanowili dodać również coś od siebie i takim oto sposobem gra prócz nowych trików otrzymała kilka całkiem nowych elementów. Pierwszym z nich jest Agro Kick, który znacząco przyśpiesza kontrolowaną przez nas postać. Wszystko opiera się o odpowiednie zsynchronizowanie wciśnięcia R1 i ruchów naszego skatera przy odpychaniu się od ziemi. Wprowadzenie AK sprawia, że gra, mimo utraty realizmu, pozwala na trzaskanie jeszcze bardziej obłędnych trików i na szybsze przemieszczanie się pomiędzy elementami planszy podczas łączenia trików w efektowne combosy.

PS2
X360
PS3
Wii
NDS