Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2011, 09:54

Jakie gry zostaną ujawnione na Spike Video Game Awards (Command & Conquer, Spider-Man, The Last Of Us, Metal Gear Solid i inne)

Już za dwa dni odbędzie się gala Spike Video Game Awards. Przygotowaliśmy dla was zestawienie wszystkich posiadanych przez nas informacji na temat nowych gier, które zostaną ujawnione podczas tej imprezy.

Na gali Spike Video Game Awards przyznane zostaną nagrody dla najlepszych gier ostatnich dwunasty miesięcy. W rzeczywistości jednak większość graczy ogląda tę imprezę dla zwiastunów nowych produkcji. Na tegorocznej edycji tradycyjnie ujawnionych zostanie sporo ciekawych tytułów, więc postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszystkie posiadane przez nas informacje.

Nowy projekt BioWare

Jednym z najbardziej oczekiwanych zwiastunów na tegorocznej gali jest filmik, który ujawni nowy projekt studia BioWare. Na razie pokazano z niego raptem kilka sekund, co nie przeszkodziło w daleko zakrojonych spekulacjach.

Materiał przedstawia dosyć współcześnie wyglądającą scenę i istnieje spora szansa, że chodzi tu o nową odsłonę cyklu Command & Conquer. Teorię tę dodatkowo wzmacniają plotki o nowym oddziale BioWare zlokalizowanym w Los Angeles, w skład którego wchodzą ludzie z Visceral Games i Victory Games. To drugie studio powstało w 2010 roku w celu stworzenia kolejnej części Command & Conquer. Kilka dni temu pisaliśmy też, że Electronic Arts zarejestrowało szereg nowych domen dla projektu zatytułowanego Command & Conquer: Alliances.

Amazing Spider-Man i powrót Tonego Hawka

Na gali Spike VGA nie zabraknie też projektów największego obecnie wydawcy, czyli firmy Activision. Pokazany zostanie pierwszy zwiastun z gry opartej na nadchodzącym filmie Amazing Spider-Man. Wypuszczono już kilkunastosekundowy fragment, który prezentuje się całkiem obiecująco:

Natomiast Tony Hawk zasugerował na swoim koncie Twitter, że na gali ujawniona zostanie również kolejna odsłona cyklu sygnowanego jego nazwiskiem. Przed laty seria ta cieszyła się sporą popularnością, jednak słaba jakość ostatnich kilku części mocno osłabiła jej pozycję. Wypuszczone w 2010 roku Tony Hawk: SHRED okazało się tak wielką porażką, że Activision postanowiło dać odpocząć tej marce. Miejmy nadzieję, że jej powrót na deskę będzie udany.

Transformers: Fall of Cybertron

Na Spike Video Game Awards nie zabraknie też innego projektu Activision, czyli Transformers: Fall of Cybertron.

Jest to bezpośrednia kontynuacja doskonale przyjętej gry Transformers: Wojna o Cybertron. Tytuł ten był jedną z najmilszych niespodzianek 2009 roku. Większość gier korzystających z tej licencji prezentuje dosyć słaby poziom, natomiast produkcja zespołu High Moon Studios okazała się świetną strzelanką, która potrafiła zainteresować nie tylko fanów marki.

Metal Gear Solid: Rising

Jakie gry zostaną ujawnione na Spike Video Game Awards (Command & Conquer, Spider-Man, The Last Of Us, Metal Gear Solid i inne) - ilustracja #1

Od ponad roku nie docierają do nas żadne informacje na temat Metal Gear Solid: Rising. Cisza medialna dobiegnie wreszcie końca na gali Spike Video Game Awards. Co ciekawe, materiał zaprezentuje sam ojciec serii, czyli Hideo Kojima.

The Last Of Us

Na gali stawi się również firma Sony i przyniesie ze sobą zwiastun The Last Of Us, czyli projektu tworzonego wyłącznie z myślą o PlayStation 3.

Oczywiście, obecnie nasze informacje na jego temat są wyjątkowo skromne. Wypuszczono już pierwszy filmik i trzy screeny, ale nie da się z nich wywnioskować niczego konkretnego.

Pozostałe tytuły

Jakie gry zostaną ujawnione na Spike Video Game Awards (Command & Conquer, Spider-Man, The Last Of Us, Metal Gear Solid i inne) - ilustracja #2

BioShock: Infinite

Podczas Spike Video Game Awards ujawniony zostanie też nowy projekt studia Epic Games. Co ciekawe, ma to być zupełnie nowa marka, a nie kolejna odsłona Gears of War czy Shadow Complex. Ponadto na gali pojawi się Alan Wake: Night Springs, czyli przeznaczona na Xbox Live Arcade kontynuacja udanego horroru z zeszłego roku. Wiemy również, że zaprezentowany zostanie nowy zwiastun BioShock: Infinite.

Na koniec przypomnijmy, że Spike Video Game Awards odbędzie się już 10 grudnia tego roku.