Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2011, 08:59

Gra Trine sprzedała się w nakładzie 1,1 miliona egzemplarzy

Platformówka Trine została kupiona 1,1 miliona razy w ciągu dwóch lat od swojej premiery na pecetach. Odpowiadające za nią studio Frozenbyte ma więc powody do zadowolenia. W tym tygodniu zadebiutowała druga odsłona gry, którą można kupić na Steamie.

Fińskie studio Frozenbyte poinformowało, że pierwsza odsłona gry Trine sprzedała się w nakładzie 1,1 miliona egzemplarzy na wszystkich docelowych platformach, czyli pecetach, PlayStation 3, komputerach Mac oraz systemie grania w chmurze OnLive. W tym tygodniu wydano drugą część serii, Trine 2, która ma szansę na podobny sukces, bo zbiera naprawdę dobre oceny.

Trine jest kolejną niezależną grą, która przekroczyła magiczny pułap miliona sprzedanych egzemplarzy. Produkcja sprzedała się najlepiej na Steamie i podczas akcji Humble Frozenbyte Bundle. Co ciekawe, producent przekazał, że Trine cieszył się też sporym zainteresowaniem na platformie OnLive, umożliwiającej granie w chmurze, czyli na zdalnym serwerze.

Gra Trine sprzedała się w nakładzie 1,1 miliona egzemplarzy  - ilustracja #1

Platformówka została wydana w 2009 roku na pecetach i później była przenoszona na inne sprzęty. Trine miał trafić na Xboksa 360 i PlayStation 3, ale w końcu studio Frozenbyte przygotowało tylko wersję na konsolę Sony. Na każdej platformie produkcja otrzymywała wysokie oceny, dzięki przyjemnemu połączeniu baśniowej oprawy z ciekawą rozgrywką opartą na systemie fizyki.

Ponad milion fanów Trine może w tym tygodniu sięgnąć po drugą odsłonę serii, która na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie do pierwowzoru. Autorzy jeszcze raz sięgają po tak skuteczne zestawienie soczystych kolorów z zabawną rozgrywką. W grze wcielamy się w trzech bohaterów o różnych umiejętnościach. Nowością jest oczekiwany trzyosobowy tryb kooperacji.

Trine 2 kosztuje 12,99 euro (około 59 złotych) na Steamie. Grę można dostać też taniej w wersji pudełkowej (49,90 zł, Sklep Gry-OnLine). Posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3 będą mogli wybrać się do baśniowego świata 21 grudnia.

  1. Recenzja Trine