Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGX360PS3Wii
Okładka Man vs. Wild (PS3)
OkładkaMan vs. Wild (PS3)

Man vs. Wild

Man vs. Wild to gra akcji z elementami RPG, której głównym bohaterem jest Bear Grylls. Gracz wciela się w znanego z kanału Discovery mistrza sztuki przetrwania i odwiedzając rozmaite niegościnne zakątki świata próbuje przetrwać w skrajnie niesprzyjających warunkach.

RPG | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Man vs. Wild Premiera

12kwi2011

X360 PS3 Wii

Man vs. Wild to elektroniczna wersja popularnego programu telewizyjnego stacji Discovery, który polskim widzom znany jest jako Szkoła przetrwania. Wcielamy się w postać byłego żołnierza SAS Beara Gryllsa i odwiedzamy najróżniejsze zakątki naszego globu, dysponując jedynie podstawowym wyposażeniem i dążąc do przetrwania w bardzo niekorzystnym środowisku. Właściwa rozgrywka łączy w sobie elementy gry akcji oraz prostego RPG-a.

Producent do naszej dyspozycji oddał pięć zróżnicowanych środowisk, wśród ktorych nie zabrakło między innymi gęstej dżungli, obszarów górskich i terenów pustynnych. Niezależnie od wybranej lokacji naszym priorytetem jest utrzymywanie głównego bohatera przy życiu. W tym celu musimy przede wszystkim odnaleźć dobre schronienie oraz zadbać o regularne dostawy wody i pożywienia. W tym drugim przypadku możliwe jest zarówno wybieranie się na polowania, jak i kolekcjonowanie jadalnych owoców.

Dużą uwagę przywiązano do konieczności stawiania czoła wszelkiego rodzaju zagrożeniom, przy czym szczególną uwagę należy przywiązywać do lokalnej fauny. W zależności od lokacji może ona przyjmować postać bardzo niebezpiecznych niedźwiedzi grizzly czy węży będących w stanie zatruć głównego bohatera jadem. Oprócz tego istotne jest między innymi unikanie upadków z większych wysokości czy też niebezpieczeństw w postaci ruchomych piasków.

W trakcie rozgrywki możemy się zajmować wykonywaniem wielu dodatkowo premiowanych wyzwań, których w całej grze jest ponad sto. Zadania te obejmują zarówno wykonywanie stosunkowo prostych (np. rozpalenie ogniska) jak i bardziej złożonych czynności (np. stworzenie narzędzia pomocnego w przetrwaniu, przeżycie spotkania z niedźwiedziem).

Na oprawę wizualną Man vs. Wild składają się przede wszystkim starannie wykonane obszary, które możemy w trakcie gry eksplorować. Warto przy okazji zauważyć, że otoczenie jest bardzo interaktywne, umożliwiając zbieranie lub niszczenie wielu odnajdywanych obiektów. Dodatkowymi atrakcjami są cykl całodobowy oraz zmienne warunki pogodowe – niejednokrotnie musimy przemierzać świat gry podczas ulewy, burzy piaskowej czy burzy śnieżnej.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 106 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Man vs. Wild: Odpowiednia dla każdego wieku.

X360
PS3
Wii