Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2009, 10:51

Zobacz przyszłość Fable

Zupełnie wyjątkowa baśń dla dużych i małych autorstwa Petera Molyneux znajdzie swoją kontynuację. Po pierwsze, już niedługo gracze doczekają się drugiego dodatku DLC. Po drugie, coraz więcej informacji wskazuje na powstającą trzecią część serii.

Zupełnie wyjątkowa baśń dla dużych i małych autorstwa Petera Molyneux znajdzie swoją kontynuację. Po pierwsze, już niedługo gracze doczekają się drugiego dodatku DLC. Po drugie, coraz więcej informacji wskazuje na powstającą trzecią część serii.

Po styczniowej premierze pierwszego DLC – Knothole Island – było w zasadzie pewne, że na tym się nie skończy rozbudowywanie Fable II. O drugim dodatku dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu, a dzisiaj szef projektu zdradza coś więcej na jego temat. „Następne DLC – See the Future - pojawi się wiosną. A że już jest wiosna, to myślcie raczej o najbliższych tygodniach, a nie miesiącach” - powiedział Molyneux. Dodał również, żepierwszy dodatek był robiony zaraz po premierze podstawki i nie wybiegał poza historię opowiedzianą w Fable II. Zespół był zmęczony tworzeniem gry, ale jednocześnie chciał zaoferować graczom w miarę szybko coś nowego. W przypadku See the Future jest inaczej: „Tym razem poświęciliśmy temu nieco więcej czasu i rzecz jest zdecydowanie bardziej fabularna. Jeśli jesteś fanem Fable, to znajdziesz tu odpowiedzi na kilka ważnych pytań, a prócz tego zaangażujesz się emocjonalnie. Ale tak naprawdę najważniejsze jest to, że w tym dodatku zaczniemy pokazywać, co się będzie działo w świecie Albionu w przyszłości” . A przecież wszyscy się spodziewamy, że przyszłością jest Fable III. „Niczego nie ogłaszam, ale jeśli zagracie w See the Future, dostaniecie przedsmak tego, co nadchodzi. Bardzo chcę, by to, co nadejdzie, było potężne.”

Nastał pracowity czas dla studia Lionhead. Tym bardziej, że zespół Molyneux zajmuje się czymś innym niż Fable. „Lionhead nie powinien być utożsamiany tylko z Fable. Tak naprawdę to ciężko pracujemy nad czymś od pewnego czasu. Niestety nie możemy powiedzieć jeszcze, co to jest, bo mamy zasadę – musimy mieć co pokazać, by poprzeć nasze słowa.” I świetnie. Ptaszki ćwierkają, że całkiem niedługo studio już będzie miało co pokazać i że podobno jest to gra, w której zespół odgrywa dużą rolę. I teraz tylko czekać, aż pojawią się kolejne spekulacje o nowym Syndicate

Zobacz przyszłość Fable - ilustracja #1
Przyszłość gry jest niewątpliwie świetlana.