Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2009, 10:45

autor: Maciej Śliwiński

Nowa gra od Blizzarda? Klucze do bety Starcraft 2 w kwietniu?

Blizzard znów coś knuje? W Internecie pojawiło się kilka ciekawych informacji (plotek?) na temat działań twórców takich hitów jak seria Diablo, Starcraft czy World od Warcraft.

Blizzard znów coś knuje? W Internecie pojawiło się kilka ciekawych informacji (plotek?) na temat działań twórców takich hitów, jak seria Diablo, Starcraft czy World od Warcraft.

Pierwsza informacja dotyczy rzekomej nowej gry, którą zajmuje się Blizzard. Obecnie wiemy, że firma pracuje nad Diablo III, Starcraftem 2, kolejnym dodatkiem do World of Warcraft oraz będącym na razie bez tytułu kolejnym produktem MMO. Jednak ogłoszenia, które zamieścił Blizzard na swojej stronie, mogą wskazywać, że trwają prace nad jeszcze jedną grą.

Nowa gra od Blizzarda? Klucze do bety Starcraft 2 w kwietniu? - ilustracja #1

Firma z Kalifornii poszukuje dwóch programistów do pracy nad niezapowiedzianym jeszcze tytułem. Ogłoszenia można znaleźć tu i tu. Wynika z nich, że Blizzard planuje stworzyć zupełnie nową markę. Plotki o takiej pojawiły się pierwszy raz blisko trzy lata temu. W wywiadzie dla Gamespot, Paul Sams (Chief operating officer) mówił wtedy: „Nie byłbym bardzo zaskoczony, widząc nową markę wyprodukowaną przez nas w przyszłości. To z pewnością jedno z naszych zamierzeń” . Przeszło dwa lata później Sams napomknął o nowej marce w innym wywiadzie: „Czy kiedykolwiek zamierzamy wypuścić coś nowego? Powiedziałbym z całą pewnością, że tak. Nie wiem tylko, kiedy to nastąpi” .

Słowa Samsa trzeba traktować o tyle serio, że COO Blizzarda już kilkukrotnie w przeszłości zapowiadał lub informował, że trwają prace nad nowymi grami, a jego słowa później okazywały się prawdą. W jednym z wywiadów w 2007 roku powiedział między innymi, że trzy tytuły są w przygotowaniu, a niedługo potem Blizzard zapowiedział oficjalnie Diablo 3, Starcraft 2 oraz potwierdził prace nad nowym MMO.

To jednak nie koniec intrygujących informacji ze świata tej firmy. Na kilku stronach internetowych, głównie związanych ze zbliżającym się Starcraftem 2, pojawiły się zegary odliczające dni. Wszystkie z nich zakończą odliczanie 1 kwietnia. Wywołało to sporą dyskusje na forach graczy. Równie dobrze, może to być zapowiedź jakiegoś żartu z okazji Prima Aprilis, ale również jakiegoś ważnego dla fanów Blizzarda wydarzenia.

Nowa gra od Blizzarda? Klucze do bety Starcraft 2 w kwietniu? - ilustracja #2

Niektórzy uważają, że jest to odliczanie zwiastujące uruchomienie rejestracji do bety Starcrafta 2. Jeszcze inni twierdzą, że podana zostanie oficjalna data premiery długo oczekiwanej kontynuacji jednego z najlepszych RTS-ów w historii. Za tą drugą wersją przemawia między innymi to, że zbliża się jedenasta rocznica premiery pierwszej części Starcrafta.

Niezależnie od tego, czym są wspomniane zegary, trzeba przyznać, że jest to zagranie w stylu Blizzarda. Po pierwsze pracownicy tej firmy lubują się w różnego rodzaju dowcipach z okazji 1 kwietnia, po drugie kochają trzymać swoich fanów w niepewności. Wypuszczenie tylko niewielkiej plotki na temat jakiejkolwiek działalności Blizzarda w okolicach 1 kwietnia sprawia, że możemy być pewni gorącej dyskusji na ten temat na forach poświęconych grom tej firmy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.