Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2009, 11:30

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 marca 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Far Cry 2 za pół ceny, Batman: Arkham Asylum bez zabójstw, Dissidia: Final Fantasy w Europie jesienią, Battleforge i Wheelman debiutują na polskim rynku i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Far Cry 2 za pół ceny, Batman: Arkham Asylum bez zabójstw, Dissidia: Final Fantasy w Europie jesienią, Battleforge i Wheelman debiutują na polskim rynku i inne. Zapraszamy do lektury.

Far Cry 2

W ofercie Steama rozpoczęła się kolejna, jednodniowa promocja związana z firmą Ubisoft. Tym razem za połowę standardowej ceny (czyli 24,99 euro) można nabyć strzelaninę Far Cry 2 w wersji PC. Promocja trwa tylko 24 godziny (cały piątek).

Batman: Arkham Asylum

Bardzo dobrze zapowiadająca się gra akcji Batman: Arkham Asylum została sklasyfikowana przez amerykańską organizację ESRB. Produkcja otrzymała notę T (Teen, od 13 lat). W opisie tytułu czytamy, że Batman owszem, walczy z bywalcami szpitala psychiatrycznego i zainfekowanymi ludźmi, lecz nigdy nikogo nie zabija. Zaskoczeni? Światowy debiut dzieła Rocksteady Studios nastąpi jeszcze latem bieżącego roku.

Mass Effect 2

Na łamach oficjalnego serwisu internetowego gry Mass Effect 2 opublikowana została nowa grafika z gry, pełniąca funkcję tapety na ekranowy pulpit. Widzimy na niej monstrualnych rozmiarów stację kosmiczną, która będzie zapewne pełnić jedną z głównych ról w drugiej odsłonie popularnego cyklu cRPG.

Dissidia: Final Fantasy

Dissidia: Final Fantasy ukaże się na europejskim rynku jesienią 2009 roku. Produkcja Square Enix przeznaczona na PSP jest jedną z najbardziej oczekiwanych tytułów przeznaczonych na przenośną konsolę Sony w tym roku.

Cartoon Network

W czwartym kwartale 2009 roku dojdzie do premiery pierwszych gier opartych na animowanym show telewizji Cartoon Network pod tytułem The Secret Saturdays, autorstwa Jay’a Stephensa, twórcy nagradzanego Tutensteina. Produkcje będą pełnymi akcji przygodówkami i powstaną na konsole stacjonarne i przenośne. Na światowy rynek dostarczy je firma D3Publisher.

Toy Story Mania

Platformówka o tytule Toy Story Mania, powstająca na Nintendo Wii, będzie sprzedawana w zestawie z okularami 3D, poinformowała firma Disney Interactive Studios. Do debiutu dzieła Papaya Studios dojdzie jesienią.

Spectrobes Origins

Disney przedstawił pierwsze informacje na temat trzeciej odsłony cyklu Spectrobes, zarazem pierwszej na konsolę Nintendo Wii. Produkcja będzie posiadać w pełni trójwymiarową oprawę graficzną oraz pełne wsparcie dla Wiimote’a i Nunchucka. Do jej debiutu dojdzie w połowie bieżącego roku. Gra pozostanie produkcją z gatunku action RPG.

Battleforge i Wheelman

Dzisiaj do polskich sklepów trafiają dwie ciekawe propozycje. Pierwszą jest pecetowa strategia z elementami cRPG Battleforge (Electronic Arts Polska, 139,99 złotych), natomiast drugą gra akcji Wheelman, w której wcielamy się w postać wzorowaną na Vinie Dieselu (Cenega Poland, PC – 119,90 złotych, Xbox 360 – 219,90 złotych, PlayStation 3 – 239,90 złotych).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Call of Duty: World at War

Hands On!: Tangrams

Little King's Story

Excitebots: Trick Racing

Od morza do morza

Fat Princess

Phantasy Star Portable

Meteos Wars

Buzz!: Polskie Łamigłówki

Final Fantasy IV: The After Years

Final Fantasy Crystal Chronicles: My Life as a Darklord

Space Invaders Extreme

Resistance 2

Miami Law

Punch-Out!!

Monster Hunter Freedom Unite

Wheelman

Legends of Daemonica: Farepoynts Purgatory

Free Realms

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Legends of Daemonica: Farepoynts Purgatory

Postal III

Dragon Age: Początek

Call of Duty: Modern Warfare 2

Crysis: Warhead

The Sims 3 - GDC09 wywiad

Punch-Out!!

Stormrise

The Legend of Zelda: Spirit Tracks

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

gry