Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2013, 16:40

autor: Ender

Need for Speed Rivals – zapowiedziano nową grę z serii, premiera w listopadzie [news zaktualizowany]

Electronic Arts zapowiedziało oficjalnie Need for Speed Rivals, nową odsłonę jednej z najpopularniejszych serii gier wyścigowych. Tytuł ukaże się w listopadzie na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputerach PC, a także platformach nowej generacji.

Nowe Need for Speed będzie dziełem debiutanckiego studia - Need for Speed Rivals – zapowiedziano nową grę z serii, premiera w listopadzie [news zaktualizowany] - wiadomość - 2013-05-23
Nowe Need for Speed będzie dziełem debiutanckiego studia

Firma Electronic Arts zapowiedziała właśnie kolejną odsłonę cyklu Need for Speed. Gra zatytułowana Need for Speed Rivals pozwoli na zabawę w otwartym świecie i wcielenie się zarówno w policjantów jak i miłośników nielegalnych wyścigów. Za jej powstanie odpowiada zupełnie nowe studio deweloperskie Ghost Games, którego właścicielem jest EA. Przy powstawaniu gry, twórcy blisko współpracowali z producentami z Criterion Games, odpowiadającymi za serię Burnout oraz wykorzystali silnik graficzny Frostbite 3, zbudowany na potrzeby strzelanki Battlefield 4. 19 listopada tego roku Need for Speed Rivals ukaże się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 oraz komputerach PC. Nieco później i jeszcze tego samego roku gra trafi także na PlayStation 4 oraz Xboksa One. W najbliższym czasie podzielimy się większą ilością szczegółów dotyczących gry.

Aktualizacja – nowe informacje o grze

Need for Speed Rivals oferuje w pełni otwarty świat, w którym będziemy mogli ścigać się z komputerowymi jak i żywymi przeciwnikami. W trakcie rozgrywki przemierzymy wzdłuż i wszerz drogi fikcyjnego amerykańskiego hrabstwa Redview. Gracze wcielają się w policjantów lub miłośników nielegalnych wyścigów. Przynależność do jednej z tych dwóch grup jest wyjątkowo istotna i rzutuje po części na sposób w jaki bawimy się z tytułem. Stróże prawa i rajdowcy otrzymują różne zdania i wyzwania. Ci pierwsi zdobywają punkty za skuteczne eliminowanie i aresztowanie łamiących prawo kierowców, ci drudzy za unikanie policji i wymykanie się pościgom. Im większa niesławę zyskają stają się tym bardziej łakomym celem dla mundurowych. Punkty wykorzystane zostają do odblokowywania nowych samochodów i wielu innych bonusów.

Modyfikować możemy tablice rejestracyjne, lakier, a także osiągi aut. Rajdowcy i policjanci będą dysponować gadżetami ułatwiającymi ucieczkę i pościgi, takimi jak dopalacze czy możliwość wezwania posiłków lub ustawienia blokady drogowej. Jeżeli chodzi o model jazdy lub liczbę i rodzaj oferowanych samochodów to nie wiemy na razie zbyt wiele. Pewne jest jednak, że po siedmiu latach do serii powraca marka Ferrari, dzięki czemu ponownie zasiądziemy za kierownicą luksusowych obiektów westchnień każdego miłośnika motoryzacji, poczujemy między innymi moc ubiegłorocznego modelu F12berlinetta.

Need for Speed Rivals ma zacierać różnice pomiędzy multi i singleplayerem. Gracze na bieżąco są bowiem informowani o poczynaniach przyjaciół i mogą błyskawicznie przenieść się do ich gry. Tak więc, jeżeli my i nasz znajomy uciekamy samotnie przed pościgiem, a trasy naszego przejazdu zetkną się w którymś momencie, automatycznie pojawiamy się wówczas we wspólnym świecie, a rozgrywka zmienia swój przebieg i przekształca się np. w tryb kooperacji.

Tytuł powstaje na silniku Frostbite 3. Producenci zapewniają, że Need for Speed Rivals na komputerach PC będzie wyglądać tak jak jego wersje na konsolach nowej generacji. Użytkownicy nowych platform Microsoftu i Sony otrzymają dodatkowe możliwości interakcji z grą za pomocą innych urządzeń elektronicznych. Choć nie sprecyzowano o jakie konkretnie chodzi, możemy się domyślać, że mowa tu o smartfonach lub np. konsoli PS Vita.

  1. Oficjalna strona serii