Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2013, 10:15

Prawa do marki Star Control przejęte przez Stardock

Firma Stardock poinformowała, że udało jej się nabyć prawa do pecetowej marki Star Control. W planach jest stworzenie kolejnej gry strategicznej z serii.

Firma Stardock przejęła prawa do marki Star Control – w planach jest stworzenie nowej gry - Prawa do marki Star Control przejęte przez Stardock - wiadomość - 2013-07-25
Firma Stardock przejęła prawa do marki Star Control – w planach jest stworzenie nowej gry
Seria Star Control w skrócie:
  • Star Control – 1990 rok
  • Star Control II – 1992 rok
  • Star Control III – 1996 rok
  • Star Control IV – 2014 rok?

Firma Stardock Systems Inc. (Galactic Civilizations, The Political Machine, Elemental) przejęła prawa do kultowej marki Star Control. Na tym wieści się nie kończą, gdyż w planach jest wyprodukowanie kolejnej gry z serii kosmicznych strategii. Prace nad kontynuacją mają ruszyć jeszcze w tym roku – wstępny termin ich rozpoczęcia poznamy w późniejszym czasie.

”Spodziewamy się, że nowy Star Control przybierze formę zbliżoną do rebootu – na wzór tego, co studio Firaxis uczyniło z marką XCOM w zeszłym roku” – wspomniał w oświadczeniu Brad Wardell, szef Stardock. Swoją wypowiedź uzupełnił tym, że „Star Control 2 jest głównym źródłem inspiracji”.

Uzyskanie praw do znamienitej marki Star Control firma Stardock planowała już dawno temu – w 2008 roku Brad Wardell wyraził chęć zrealizowania kontynuacji kosmicznej strategii. Nawet pokusił się wówczas o nakreślenie wstępnego zarysu – gra miałaby przypominać pierwowzór pod wieloma względami. Możliwe, że z pomocą platformy Kickstarter uda się spełnić plany sprzed lat, które, biorąc pod uwagę obecną sytuację, najwidoczniej nie uległy większym zmianom.

Seria Star Control otrzyma reboot na miarę najnowszego XCOM-a? - Prawa do marki Star Control przejęte przez Stardock - wiadomość - 2013-07-25
Seria Star Control otrzyma reboot na miarę najnowszego XCOM-a?

Przypomnijmy, że seria Star Control, czyli strategie z akcją osadzoną w przestrzeni kosmicznej, powstała w 1990 roku dzięki studiu Toys for Bob (Pandemonium, Skylanders). Oryginał został wydany na Amigę oraz DOS-a, a rok później otrzymaliśmy konwersję na konsolę SEGA Mega Drive/Genesis. Nie musieliśmy długo czekać na kontynuację – w 1992 roku debiutowała na PC druga odsłona kultowej strategii w klimatach science-fiction. Do dyspozycji gracza oddano ogromny wszechświat z przeszło 3000 planetami i prawie 20 obcymi rasami. Na trzecią część czekaliśmy nieco dłużej, bo do 1996 roku. Czy teraz jest dobry czas na powrót tej klasycznej strategii?

Firma Stardock ujawni więcej informacji tak szybko, jak będzie to możliwe.