Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PCXONE
Okładka Star Control: Origins (PS4)

Star Control: Origins

Star Control IV

Produkcja łącząca elementy RPG, gier strategicznych i przygodowych, utrzymana w konwencji kosmicznego sandboxa. Dzieło studia Stardock Entertainment jest prequelem i rozgrywa się czterdzieści trzy lata przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części serii.

Strategiczne | science fiction | sandbox | kosmiczne | elementy RPG | elementy przygodowe

Okładka Star Control: Origins (PS4)

data premiery gry:

20wrz2018

PC

2021

XONE PS4

Star Control IV to kosmiczny sandbox łączący elementy gry RPG z aspektami strategicznymi i przygodowymi. Produkcję opracowało studio Stardock Entertainment. W pracach nie brali bezpośredniego udziału twórcy pierwszych dwóch odsłon, czyli Fred Ford oraz Paul Reiche III, ale byli oni konsultowani przy najważniejszych decyzjach.

Pod względem fabularnym gra jest prequelem osadzonym 43 lata przed pierwszą częścią i oferuje odmienną wersję znanego uniwersum. Zmiany te są skutkiem pewnego wydarzenia, które spotkało rasę Prekursorów 250 tysięcy lat wcześniej. Akcja rozpoczyna się w roku 2112, wraz z pierwszym kontaktem z obcą cywilizacją, a gracze wcielają się w kapitana statku należącego do floty Ziemi.

Tak jak poprzednie odsłony, gra oferuje olbrzymią swobodę eksploracji oraz wyboru metod realizacji zadań. Podczas zabawy zwiedzamy kosmos, gromadzimy surowce oraz handlujemy z innymi rasami. Wiele czasu spędzamy również na gwiezdnych bitwach, które toczą się na krótkich dystansach i wzorowane są na starciach morskich. Ponadto Star Control IV oferuje rozbudowane elementy przygodówkowe, polegające na prowadzeniu rozmów z innymi postaciami oraz braniu udziału w rozgrywkach dyplomatycznych. Nie zabrakło także systemu ulepszania i modyfikowania statku. Wszystko to dzieje się na tle żyjącego uniwersum, kształtowanego przez decyzje nasze i sztucznej inteligencji.

Dodatkową atrakcją jest tryb multiplayer. W zabawie wieloosobowej może wziąć udział maksymalnie ośmiu graczy. Twórcy wprowadzili wiele różnych typów potyczek, od tradycyjnych z Star Control II aż po nowe rodzaje zainspirowane gatunkiem MOBA.

Grafika wykonana została w pełnym detali 3D, a autorzy odtworzyli nietypowy styl z drugiej części. Projekt wykorzystuje potężny silnik Nitrous autorstwa studio Oxide, który zapewnia nie tylko wysoki poziom szczegółowości, ale również dużą skalę kosmicznych starć.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Oczekiwania czytelników: 7 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Control: Origins

Wymagania wiekowe Star Control: Origins

12+

Wymagania sprzętowe Star Control: Origins

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Quad Core
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
 • 26 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Quad Core
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
 • 26 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Assassin’s Creed Odyssey, Star Control: Origins i Strange Brigade za darmo dla kupujących karty AMD
Assassin’s Creed Odyssey, Star Control: Origins i Strange Brigade za darmo dla kupujących karty AMD

wiadomość7 sierpnia 2018

Firma AMD ogłosiła listę darmowych gier, które otrzymają osoby kupujące jej nowe karty graficzne. Będą to Assassin’s Creed Odyssey, Star Control: Origins oraz Strange Brigade. Promocja trwać będzie do początku listopada.

Star Control: Origins – data premiery i nowy fragment rozgrywki
Star Control: Origins – data premiery i nowy fragment rozgrywki

wiadomość12 czerwca 2018

Studio Stardock zaprezentowało nowy fragment rozgrywki z nachodzącego kosmicznego RPG akcji - Star Control: Origins. Ujawniono też datę premiery.

Wieści ze świata (Injustice 2, Heliborne, Star Control: Origins) 4/10/2017
Wieści ze świata (Injustice 2, Heliborne, Star Control: Origins) 4/10/2017

wiadomość4 października 2017

Dziś piszemy o planach dodania Atoma w poczet bohaterów bijatyki Injustice 2, dacie premiery pełnej wersji Heliborne i opóźnieniu debiutu Star Control: Origins. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Star Control: Origins zapowiedziane oficjalnie i z pierwszym zwiastunem
Star Control: Origins zapowiedziane oficjalnie i z pierwszym zwiastunem

wiadomość19 października 2016

Zespół Stardock oficjalnie zapowiedział Star Control: Origins, czyli nową odsłonę kultowej serii gier kosmicznych, łączących elementy akcji, przygody i RPG-a. Ujawnieniu projektu towarzyszył pierwszy zwiastun.

Star Control - nowa odsłona ukaże się najpewniej w 2017 roku
Star Control - nowa odsłona ukaże się najpewniej w 2017 roku

wiadomość9 kwietnia 2015

Studio Stardock zdradziło w FAQ dotyczącym powstającej gry Star Control, że tytuł będący rebootem słynnej serii, ukaże się najprawdopodobniej w 2017 roku, kiedy to druga część obchodzić będzie dwudzieste piąte urodziny.

PC
XONE
PS4