Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPSVPS4
Okładka Drifter (PC)
OkładkaDrifter (PC)

Drifter

Uproszczony symulator kosmiczny, stworzony przez niezależny zespół Celsius Games. Akcja tej produkcji rozgrywa się w dalekiej przyszłości, kiedy to ludzkość osiągnęła na tyle wysoki poziom rozwoju, że jest w stanie kolonizować inne układy planetarne.

Zręcznościowe | sandbox | kosmiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Drifter Premiera

data nieogłoszona

PC PSV PS4

Drifter to zręcznościowa gra kosmiczna rozgrywająca się w odległej przyszłości. Jest to pierwszy pecetowo-konsolowy projekt studia Celsius Games, znanego do tej pory głównie z popularnej strzelanki na system mobilny iOS zatytułowanej Red Nova. Warto dodać, że ścieżkę dźwiękową skomponował Danny Baranowsky, któremu zawdzięczamy świetne soundtracki w takich tytułach jak Super Meat Boy, The Binding of Isaac, Canabalt oraz Cave Story 3D.

Akcja toczy się w odległej przyszłości, w czasach, gdy ludzkość skolonizowała niezliczone światy. Wcielamy się w kapitana statku kosmicznego i sami wybieramy, jaką ścieżką kariery podążać. Możemy m.in. handlować, wydobywać surowce, stać się łowcą głów, wynajmować swoje usługi potrzebującym ochrony konwojom lub stanąć po drugiej stronie barykady i zająć się piractwem. Gra posiada w pełni trójwymiarową grafikę, ale poruszanie się ograniczone zostało do dwóch wymiarów. W trakcie przygód zasiadamy za sterami wielu typów statków i gra pozwala na daleko idące ich modyfikowanie. Sami wybieramy uzbrojenie, opancerzenie, rodzaj tarcz energetycznych, silniki oraz dodatkowe systemu pokładowe. Wraz z postępami w zabawie rozwija się również nasza postać i dzięki temu szlifuje umiejętności pomagające np. w handlu, walce czy górnictwie.

Wszystkie te czynności wykonujemy w olbrzymiej galaktyce, o rozmiarach przekraczających 100 tysięcy lat świetlnych, w której znajdziemy ponad 10 tysięcy układów planetarnych. Drifter został zaprojektowany tak, aby w niczym nie ograniczać swobody gracza. Jednocześnie jednak pojawia się również opcjonalny wątek fabularny. Opowieść poznajemy za pośrednictwem szeregu misji specjalnych, które pozwalają lepiej zrozumieć historię świata i zamieszkującym w nim ludzi. Wzięcie udziału w tych zadaniach nie jest obowiązkowe, ale ich wykonanie zapewnia dostęp do unikalnych statków i rzadkiego ekwipunku.

Drifter rozpoczął życie jako projekt przeznaczony wyłącznie na urządzenia mobilne firmy Apple. Autor został jednak zasypany e-mailami pytającymi o wersję pecetową.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Drifter: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PSV
PS4