Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2014, 06:58

Star Control - pierwsze informacje na temat kolejnej odsłony cyklu

Studio Stardock ujawniło pierwsze konkrety odnośnie nowej odsłony cyklu Star Control. Produkcja będzie prequelem, zaoferuje rozbudowany tryb multiplayer i zmierza zarówno na pecety, jak i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Gra wzorowana będzie na stylu i mechanizmach rozgrywki kultowego Star Control II. - Star Control - pierwsze informacje na temat kolejnej odsłony cyklu - wiadomość - 2014-01-04
Gra wzorowana będzie na stylu i mechanizmach rozgrywki kultowego Star Control II.

W lipcu zeszłego roku firma Stardock przejęła prawa do marki Star Control. Teraz szef studia, czyli Brad Wardell, zdradził pierwsze konkrety na temat nowej odsłony cyklu. Przede wszystkim zapewnił fanów, że ojcowie cyklu, czyli Fred Ford oraz Paul Reiche III udzielili projektowi błogosławieństwa. Są oni teraz zajęci rozwijaniem serii Skylanders, więc nie mogą się w pełni zaangażować w proces produkcyjny, ale są konsultowani w sprawie wielu decyzji. Jest to dobra nowina dla miłośników marki, gdyż ostatnia próba opracowania nowej odsłony bez jakiekolwiek udziału tego duetu dała nam fatalne Star Control III.

Stardock specjalizuje się w strategiach, ale w zespole zajmującym się nową odsłoną cyklu można znaleźć weteranów także innych studiów, w tym Firaxis oraz Big Huge Games i Wardell zapewnia, że dobrze wiedzą oni, na czym polega magia tej serii. Gra będzie prequelem osadzonym 43 lata przed pierwszą częścią, ale jednocześnie zaoferuje mocno odmienną wersję znanego uniwersum. Zmiany te będą skutkiem nieujawnionego jeszcze wydarzenia, które spotkało rasę Prekursorów 250 tysięcy lat wcześniej. Star Control II zakończyło się w dosyć niespodziewany sposób i pozostawiło wiele pytań bez odpowiedzi. Stardock nie chce jednak próbować pociągnąć tych wątków dalej, gdyż nowi właściciele marki mają nadzieję, że w przyszłości Fred Ford oraz Paul Reiche III zechcą zrobić to osobiście.

Akcja rozpocznie się w roku 2112, wraz z pierwszym kontaktem z obcą cywilizacją, a gracze wcielą się w kapitana statku należącego do floty Ziemi. Tak jak poprzednie odsłony gra zaoferuje olbrzymią swobodę eksploracji oraz wyboru metod realizacji zadań. Grafika wykonana zostanie w pełnym 3D, ale autorzy chcą jednocześnie odtworzyć styl ze Star Control II. Projekt wykorzysta silnik Nitrous, nad którym pracuje współzałożone przez Stardock studio Oxide. Prezentację jego możliwości możecie zobaczyć na poniższym filmiku, choć należy pamiętać, że widoczne w nim elementy graficzne nie pochodzą z nowej odsłony Star Control.

Podczas zabawy nie zabraknie oczywiście systemu ulepszania statku oraz gwiezdnych bitew. Starcia rozegramy zarówno w trakcie kampanii fabularnej, jak i w trybie multiplayer. W zabawie wieloosobowej będzie mogło wziąć udział maksymalnie ośmiu graczy. Twórcy planują wprowadzenie wielu różnych typów potyczek, od tradycyjnych z Star Control II aż po nowe rodzaje zainspirowane gatunkiem MOBA.

Nowe Star Control powstaje obecnie głównie z myślą o pecetach, ale Stardock chce również opracować wersje na PlayStation 4 i Xboksa One. Premiera zaplanowana została na przyszły rok.