Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2015, 14:55

autor: Góral

Star Control - nowa odsłona ukaże się najpewniej w 2017 roku

Studio Stardock zdradziło w FAQ dotyczącym powstającej gry Star Control, że tytuł będący rebootem słynnej serii, ukaże się najprawdopodobniej w 2017 roku, kiedy to druga część obchodzić będzie dwudzieste piąte urodziny.

Kilkanaście miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że firma Stardock zamierza przywrócić do życia serię Star Control. Od tamtej pory w temacie zapanowała cisza, więc część fanów zapewne pomyślała, że jednak nic z nowego tytułu nie będzie. Na szczęście gra cały czas znajduje się w produkcji, a jej premiera planowana jest na 2017 rok. Tak przynajmniej zasugerowano w opublikowanym FAQ, gdzie w odpowiedzi na pytanie „Kiedy ukaże się nowe Star Control?” napisano:

„Nie w najbliższym czasie. Prawdopodobnie odbędzie się zamknięta beta przed premierą, byśmy mogli przetestować poszczególne elementy gry i multiplayera, ale dwudziestopięciolecie Star Control II wypada na 2017 rok.”

W 2017 roku Star Control II obchodzić będzie dwudzieste piąte urodziny, wtedy też najpewniej ukaże się nowa odsłona serii. - Star Control - nowa odsłona ukaże się najpewniej w 2017 roku - wiadomość - 2015-04-09
W 2017 roku Star Control II obchodzić będzie dwudzieste piąte urodziny, wtedy też najpewniej ukaże się nowa odsłona serii.

Przy okazji warto wspomnieć, że w artykule poruszono także kwestię odświeżenia oryginalnych odsłon serii. Niestety na tego typu projekt raczej nie ma co liczyć. Firma cały czas zamierza jednak sprzedawać i wspierać oryginalne wydania, przy okazji licząc dalej na fanów, którzy robią ze swoimi ulubionymi grami różne świetne rzeczy. Wyjaśniono także, że nowe Star Control nie otrzyma numeru „IV”, gdyż „będzie to reboot serii, z nową historią i nowymi obcymi”.

Przypominam jeszcze, że tytuł najpierw zadebiutuje na komputerach osobistych, jednak niewykluczone, że w późniejszym czasie ukaże się także wersja przeznaczona na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Star Control to słynna seria gier strategiczno-zręcznościowych, zapoczątkowana w 1990 roku przez Freda Forda i Paula Reichego III ze studia Toys for Bob (firma obecnie zajmuje się rozwijaniem marki Skylanders). Dwa lata później projekt doczekał się kontynuacji, a w 1996 roku części trzeciej, w produkcji której nie uczestniczyli „ojcowie” serii.