Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2016, 10:17

Star Control: Origins zapowiedziane oficjalnie i z pierwszym zwiastunem

Zespół Stardock oficjalnie zapowiedział Star Control: Origins, czyli nową odsłonę kultowej serii gier kosmicznych, łączących elementy akcji, przygody i RPG-a. Ujawnieniu projektu towarzyszył pierwszy zwiastun.

Trzy lata temu firma Stardock przejęła prawa do klasycznej marki Star Control i studio od razu poinformowało, że pracuje nad kolejną odsłoną. Teraz projekt został oficjalnie zapowiedziany jako Star Control: Origins i autorzy wypuścili jego pierwszy zwiastun. Jest on krótki, ale pokazuje m.in. podróże kosmiczne, eksplorację planety oraz kontakt z obcą rasą.

Tak jak poprzednie odsłony, Star Control: Origins będzie grą akcji wzbogaconą silnymi elementami RPG. Gracz wcieli się w kapitana pierwszego ludzkiego statku zdolnego do dalekich podróży kosmicznych. Naszym zadaniem będzie eksplorowanie proceduralnie wygenerowanej galaktyki, nawiązywanie kontaktów z obcymi rasami oraz odkrywanie nowych światów. Po drodze zmuszeni zostaniemy także do licznych bitew z wrogimi siłami i wplączemy się w spisek, przez który ten skrawek kosmosu stanął na krawędzi wielkiej wojny.

Fabuła gry rozpocznie się w 2086 roku, kiedy to obcy statek rozbije się na Trytonie, czyli największym księżycu Neptuna. W ten sposób ludzkość dowie się, że galaktykę zamieszkują inne inteligentne rasy i w odpowiedzi na to powstanie tytułowa organizacja Star Control, której zadaniem jest obrona ludzkości przed wszystkimi zagrożeniami z kosmosu. Nasz kapitan ma być członkiem tej grupy i jego pierwszym zadaniem będzie udanie się na Tryton w celu sprawdzenia sygnału SOS kosmitów.

Eksplorowana przez nas galaktyka będzie zamieszkana przez dwanaście inteligentnych ras. Każda z nich zajmowała się podbojem kosmosu, gdy przodkowie ludzkości wciąż jeszcze skakali po drzewach, więc większość z nich nie będzie darzyła naszego gatunku zbyt dużym szacunkiem. Świat gry będzie jednak dynamicznym sandboksem i to nasze działania oraz decyzje ukształtują jego sytuację polityczną oraz stosunek innych frakcji do nas.

Gra zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Priorytetem jest wersja PC i na razie tylko jej premiera potwierdzona została na przyszły rok, więc gracze konsolowi poczekają zapewne trochę dłużej. Warto na koniec dodać, że Star Control: Origins ma być zdecydowanie największym i najdroższym projektem w historii firmy Stardock, a do jego opracowania założono nowe studio zlokalizowane w amerykańskim mieście Townson.

  1. Oficjalna strona gry