Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2013, 17:23

Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie dystrybuowany w Ameryce Północnej przez Warner Bros.

Firma CD Projekt poinformowała, że dystrybucją i promocją gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na rynkach Ameryki Północnej zajmie się światowy gigant, firma Warner Bros. Interactive Entertainment. Nowy cRPG polskiego studia zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w 2014 roku.

Koncern Warner Bros. zajmie się dystrybucją i promocją gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na rynkach Ameryki Pólnocnej - Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie dystrybuowany w Ameryce Północnej przez Warner Bros.  - wiadomość - 2013-07-25
Koncern Warner Bros. zajmie się dystrybucją i promocją gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na rynkach Ameryki Pólnocnej

Ujawniono, że Wiedźmin 3: Dziki Gon, nadchodzący cRPG nowej generacji studia CD Projekt RED, będzie dystrybuowany i reklamowany w Ameryce Północnej przez koncern Warner Bros. Interactive Entertainment, czyli przez jedną z czołowych spółek na świecie zajmujących się produkcją czy promocją gier wideo.

Wiedźmin 3 jest największym tytułem w historii spółki CD Projekt
Wiedźmin 3 jest największym tytułem w historii spółki CD Projekt

Rodzima firma współpracowała już wcześniej z Warner Bros. – w ubiegłym roku zastąpiła poprzedniego wydawcę – oddział koncernu Atari. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w edycji na Xboksa 360 od początku jest dystrybuowany przez nowego partnera na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Meksyku. Obie firmy doszły do porozumienia, na mocy którego współpraca pomiędzy nimi nie tylko będzie trwać, ale zostanie rozszerzona. Według Adama Kicińskiego, prezesa CD Projekt, jest to największe przedsięwzięcie w historii polskiej spółki:

„Premiera Wiedźmina 3 to najważniejsze wydarzenie w historii naszej Spółki. Warner Bros. jest dla nas niezwykle cennym partnerem, ponieważ ma doświadczenie i bardzo silną pozycję na amerykańskim, czyli największym z naszego punktu widzenia rynku. Bardzo się cieszymy, że podziela on naszą wiarę w sukces Wiedźmina 3 oraz jest gotowy mocno zaangażować się w jego promocję i sprzedaż w Północnej Ameryce”

Warto nadmienić, że jest to kolejna, po Dying Light studia Techland, duża polska gra, która trafiła pod skrzydła Warner Bros. Marka Wiedźmin jest coraz bardziej rozpoznawalna na rynkach zachodnich, a liczba sprzedanych egzemplarzy poprzednich części przekroczyła barierę 5 milionów, więc jest to również ważny krok dla amerykańskiego koncernu. Tak podsumował porozumienie przedstawiciel firmy Kevin Kebodeaux, wiceprezes ds. sprzedaży na rynku amerykańskim:

Wiedźmin 3 to obecnie jedna z najbardziej oczekiwanych gier przyszłego roku i jedna z najbardziej obiecujących gier RPG, które pojawią się na konsolach nowej generacji. Bardzo cieszymy się z kontynuacji naszego partnerstwa z CD Projekt. Kolejna odsłona Wiedźmina, doskonale wpisuje się w naszą politykę dostarczania graczom, tytułów z najwyższej półki”

Dziki Gon obecnie zalicza się do jednej z najlepiej zapowiadających się produkcji przyszłego roku. Była ona pokazywana na tegorocznych targach E3 w Los Angeles i otrzymała wiele wyróżnień od najbardziej liczących się redakcji serwisów o grach na świecie. Trzecia część przygód Geralta z Rivii nie pozostała również nam obojętna, o czym przeczytacie więcej we wrażeniach z zamkniętego pokazu dla prasy.

Dziki Gon ma być sandboksowym cRPG-iem światowej klasy – czy trzecia część serii podbije jeszcze bardziej serca graczy? - Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie dystrybuowany w Ameryce Północnej przez Warner Bros.  - wiadomość - 2013-07-25
Dziki Gon ma być sandboksowym cRPG-iem światowej klasy – czy trzecia część serii podbije jeszcze bardziej serca graczy?

Gra zadebiutuje w bliżej nieokreślonym okresie 2014 roku równocześnie na trzech platformach sprzętowych: PC, PlayStation 4 i Xbox One. Jej światowym wydawcą jest firma CD Projekt – szykuje się największy do tej pory tytuł polskiej spółki. Cały budżet trzeciego Wiedźmina – zarówno na produkcję, jak i marketing – przekroczy nawet 125 milionów złotych.