Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2013, 18:38

Dead Island i Wiedźmin - sprzedano po 5 milionów egzemplarzy polskich gier

Firmy Deep Silver i CD Projekt sprzedały po 5 milionów egzemplarzy gier z serii Dead Island oraz Wiedźmin. Świetny wynik jest ostatecznym potwierdzeniem, że Polacy tworzą gry, które docierają do graczy z całego świata.

Wiedźmin i Dead Island – sprzedano po 5 milionów egzemplarzy każdej z serii! - Dead Island i Wiedźmin - sprzedano po 5 milionów egzemplarzy gier z polskich serii - wiadomość - 2013-02-05
Wiedźmin i Dead Island – sprzedano po 5 milionów egzemplarzy każdej z serii!

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że dwie polskie serie gier przekroczyły świetny wynik sprzedażowy. Firma Deep Silver poinformowała, że Dead Island, czyli gra akcji o walce z zombie przygotowana przez wrocławski Techland, trafiła do 5 milionów nabywców. CD Projekt sprzedał też 5 milionów egzemplarzy obu odsłon Wiedźmina. Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować firmom odpowiedzialnym za te sukcesy – dobra robota i czekamy na więcej świetnych produkcji.

O sprzedaży Dead Island, gry wydanej w 2011 roku na pecetach i konsolach, dowiedzieliśmy się z informacji prasowej rozsyłanej przez Deep Silver. Wydawca jest zadowolony z tego wyniku, tym bardziej, że, jak przekonuje, produkcja zawdzięcza swój sukces pomysłowości i świeżej rozgrywce, a nie tylko marketingowi. Zdaniem firmy, udowadnia to także, że „nawet na końcu cyklu konsol da się stworzyć nową markę”. W kwietniu pojawi się spin-off serii – Dead Island Riptide.

W komunikacie na temat sprzedaży gier z serii Wiedźmin ujawniono, że wynik 5 milionów kupionych egzemplarzy pierwszej i drugiej części osiągnięto na przełomie stycznia i lutego tego roku. Jednocześnie firma zapowiedziała trzecią część sagi, która w 2014 roku zamknie dotychczasową fabułę. Nie będzie to koniec samej marki, która na pewno jeszcze nie raz powróci. Więcej o Wiedźminie 3, zatytułowanym Dziki Gon, przeczytacie w naszej porannej wiadomości.

Gra Dead Island została stworzona przez wrocławskie studio Techland i wydana na zachodzie przez firmę Deep Silver. Techland funkcjonuje jako deweloper od lat i ma na koncie wiele innych tytułów, np. Chrome, Xpand Rally, czy Call of Juarez (kontynuacja w postaci Gunslinger jest w drodze). Do tej pory żaden z nich nie osiągnął tak dużego sukcesu. Wiedźmin z kolei jest dziełem CD Projekt RED. Obecnie studio pracuje nad jeszcze jednym projektem – Cyberpunk 2077.

  1. Oficjalna strona firmy Techland
  2. Oficjalna strona firmy CD Projekt