Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2013, 19:55

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wiedźmin 3: Dziki Gon – pierwszy filmowy teaser

Studio CD Projekt Red zaprezentowało pierwszy filmowy teaser z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Choć nie dowiadujemy się z niego niczego nowego na temat produkcji, to na pewno podgrzewa emocje fanów, wciąż podekscytowanych jej dzisiejszą zapowiedzią.

Dzisiejsza zapowiedź kolejnej części przygód Geralta wywołała niemałe poruszenie, zwłaszcza w naszym kraju. Wiedźmin 3: Dziki Gon po raz pierwszy dla serii wprowadzi otwarty świat, pozbawiony podziału na akty, za to z masą przemyślanych zadań pobocznych do wykonania. Pierwsze informacje na temat gry całkiem słusznie przywołują na myśl The Elder Scrolls V: Skyrim. Z tym że, jeśli wierzyć zapewnieniom twórców, świat trzeciego Wiedźmina obejmie powierzchnię o 20% większą niż Skyrim.

Studio CD Projekt Red zdążyło nas przyzwyczaić, że wybory dokonywane w Wiedźminie mają dalekosiężne i często niespodziewane konsekwencje. Nie inaczej będzie w „trójce”. Fabuła gry rozwinie się w kierunku zależnym od podjętych przez Geralta decyzji, a jego działania będą miały wpływ na dynamicznie zmieniający się świat. Przebudowaniu ulegnie także system walki i rzucania znaków. Starcia będą w jeszcze większym stopniu zależne od umiejętności gracza.

Wiedźmin 3: Dziki Gon wydany zostanie w następnym roku, a jego platformami docelowymi, oprócz PC, będą konsole nowej generacji. By zapoznać się z pełnym opisem zmian, o których dowiedzieliśmy się do tej pory zajrzyjcie pod ten adres.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ma być zwieńczeniem trylogii o Geralcie. Nie oznacza to jednak końca gier osadzonych w uniwersum Sapkowskiego. Jak wyjaśnia prezez spółki CD Projekt RED, Adam Kiciński: „Jest to także ostatnia część trylogii, w której będzie miał miejsce wielki finał fabuły. Nie jest to jednak jednoznaczne z końcem franczyzy. Franczyza będzie kontynuowana.”

Z drugiej strony pewne zamieszanie może wzbudzać wypowiedź Adama Badowskiego szefa studia CD Projekt RED: „Wiele osób pyta mnie, czy to rzeczywiście będzie ostatnia gra o wiedźminie. Tak, będzie. Dlaczego? Ponieważ wierzymy, że ta seria powinna skończyć się w naprawdę wielkim stylu.” Badowski mógł miał na myśli definitywny koniec historii Geralta. Możliwe jednak, że kolejne gry z tej marki wprowadzą nowego bohatera.