Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2013, 18:30

Shadow of the Eternals znowu na Kickstarterze – drugie podejście twórców Eternal Darkness

Gra Shadow of the Eternals, czyli duchowa spadkobierczyni Eternal Darkness, wróciła na Kickstartera, aby jeszcze raz walczyć o wsparcie finansowe. Twórcy ze studia Precursor Games pokazali nowe materiały, w tym fragment wczesnej wersji rozgrywki.

Shadow of the Eternals raz jeszcze walczy o wsparcie graczy. - Shadow of the Eternals znowu na Kickstarterze – drugie podejście twórców Eternal Darkness - wiadomość - 2013-07-25
Shadow of the Eternals raz jeszcze walczy o wsparcie graczy.

Studio Precursor Games wróciło na Kickstartera z projektem Shadow of the Eternals, aby jeszcze raz spróbować przekonać graczy do tego pomysłu. To drugie podejście do stworzenia duchowego spadkobiercy kultowego Eternal Darkness. Pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem, ale autorzy zrewidowali swoje pomysły i przygotowali nowe materiały. Shadow of the Eternals ma być grą TPP łączącą akcję oraz przygodę i utrzymaną w klimatach horroru.

Za 750 tysięcy dolarów, bo o tyle poprosili twórcy Shadow of the Eternals na Kickstarterze, otrzymamy grę trwającą od 8 do 10 godzin, stworzoną na bazie silnika CryEngine 3. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, produkcja wyjdzie na pecety oraz konsolę Wii U – na pierwszej z platform otrzymamy ją w formie wolnej od zabezpieczeń DRM. Co ciekawe, głosu głównemu bohaterowi Shadow of the Eternals udzieli David Hayter, aktor znany między innymi z charakterystycznej roli Solid Snake’a (Metal Gear Solid).

Shadow of the Eternals to duchowy spadkobierca wspomnianego Eternal Darkness, tworzony przez autorów cenionej gry, w tym jej głównego projektanta, czyli Denisa Dyacka. Produkcja ma rozgrywać się na przestrzeni tysięcy lat i pokazać wiele wyrazistych postaci. Głównymi motywami będą walka, wykorzystanie magii oraz eksploracja. Podczas zabawy zmierzymy się z zaburzeniami rzeczywistości nękającymi bohaterów, czego namiastkę pokazano we wczesnym filmie z rozgrywki.

Sama gra opowie historię detektywa Paula Beckera, wezwanego do szpitala Pleasant View, w którym doszło do najkrwawszej wojny gangów w historii stanu Luizjana. Tylko dwie osoby przetrwają to starcie: odziany w garnitur biznesmen oraz członek gangu – obaj stracą pamięć o własnej tożsamości. W toku śledztwa odkryjemy historię rozgrywającą się w 1610 roku na Węgrzech, gdzie poznamy Elżbietę Batory, krwawą księżną, która zabijała młode dziewczyny, wierząc, że kąpiel w ich krwi pozwoli zachować jej młodość. W tej części przygody wcielimy się w Klarę, służącą księżnej.

  1. Shadow of the Eternals na Kickstarterze

Wspomniana gra Eternal Darkness: Sanity's Requiem, do której nawiązują autorzy Shadow of the Eternals, wyszła w 2002 roku na konsoli GameCube i z czasem zyskała status kultowy. Produkcja stworzona przez Silicon Knights nie była może hitem sprzedaży, ale zasłynęła ze świetnie zbudowanych postaci oraz historii. Niestety, kolejne dzieła studia nie były tak dobre – deweloper zaliczył spektakularną porażkę z tworzonym wiele lat Too Human.