Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2013, 19:00

Zapowiedziano F.E.A.R. Online – kolejna odsłona serii będzie grą free-to-play

Firma Aeria Games ogłosiła kolejną część popularnej serii FPS-ów w konwencji horroru pod tytułem F.E.A.R. Mowa o F.E.A.R. Online – produkcji typu free-to-play, która będzie nastawiona na rozgrywkę wieloosobową.

Aeria Games, firma znana choćby dzięki darmowemu MMORPG Shaiya, ogłosiła, że trwają prace nad kolejną grą z uznanej serii FPS-ów w konwencji horroru znanej jako F.E.A.R. Nowa produkcja, zatytułowana F.E.A.R. Online, będzie pozycją typu free-to-play i skupi się na rozgrywce wieloosobowej.

Zabawa w omawianej grze będzie odbywała się zasadniczo na dwa sposoby. Pierwszym z nich są klasyczne drużynowe mecze w kilku trybach, gdzie naprzeciw siebie staną dwa zespoły graczy, reprezentujących tytułową elitarną jednostkę F.E.A.R. oraz jej adwersarzy, siły korporacji Armacham. Pojawi się tutaj m.in. tryb Soul King, zaprezentowany pierwotnie w F.3.A.R., w którym posiądziemy umysły innych postaci na polu walki i będziemy zbierali dusze poległych. Do naszej dyspozycji oddanych zostanie ponad 10 map, zaprojektowanych zgodnie z duchem serii, a więc niepozbawionych elementów takich jak krwawe napisy na ścianach czy drgające ciała nabite na haki do mięsa.

F.E.A.R. Online – pełnoprawna kontynuacja serii czy tylko zarabiarka łatwych pieniędzy dzięki wykorzystaniu hype’u na sektor gier free-to-play? - Zapowiedziano F.E.A.R. Online – kolejna odsłona serii będzie grą free-to-play - wiadomość - 2013-07-26
F.E.A.R. Online – pełnoprawna kontynuacja serii czy tylko zarabiarka łatwych pieniędzy dzięki wykorzystaniu hype’u na sektor gier free-to-play?

Drugim sposobem na zabawę w F.E.A.R. Online ma być kampania fabularna, która opowie kolejny rozdział historii o Almie. Tym razem wrócimy do oddziału F.E.A.R. i obejrzymy z perspektywy jego członków wydarzenia równoległe do tych, które rozegrały się w F.E.A.R. 2: Project Origin. Rozgrywka w tym trybie będzie nastawiona na kooperację i weźmie w niej udział maksymalnie czterech graczy, ramię w ramię walczących z wrogimi siłami korporacji Armacham i groźnymi monstrami czającymi się w mroku.

Screenshot z F.E.A.R. Online, ukazujący tryb Soul King.

Niestety, nie ujawniono żadnych innych informacji na temat nadchodzącej produkcji. Nie znamy ani jej platform docelowych (choć można być pewnym PC), ani terminu premiery (choćby przybliżonego). Na oficjalnej stronie gry można jednak zgłosić się do udziału w zamkniętych testach wersji beta gry.

O opisywanym tytule mieliśmy okazję usłyszeć już wcześniej, kiedy zapowiadano, że koreańskie studio Inplay Interactive pracuje nad F.E.A.R. Origin Online. Dzisiejszy news pokazuje, że od tamtego czasu projekt uległ pewnym modyfikacjom (choćby w nazwie), a swoim zasięgiem obejmie nie tylko graczy z Dalekiego Wschodu, ale również miłośników strzelanin w innych zakątkach świata.

Rzeź potworów w F.E.A.R. Online.

I jeszcze jeden obrazek z F.E.A.R. Online.