Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2013, 19:16

Rayman Legends trafi także na PC – w dniu światowej premiery

Rayman Legends trafi także na komputery osobiste, potwierdziła firma Ubisoft. Gra Michela Ancela i jego studia rozpoczęła swoją karierę jako tytuł ekskluzywny na Wii U, ale ostatecznie trafi na aż 5 różnych platform.

Radujmy się, Rayman Legends trafi także na PC.

Firma Ubisoft zapowiedziała, że gra Rayman Legends trafi na jeszcze jedną platformę: pecety. Co więcej, wersja komputerowa pojawi się w tym samym dniu, co wydania konsolowe, a więc 30 sierpnia tego roku. To oznacza, że, jeśli nasze matematyczne umiejętności nas nie zawodzą, tytuł trafi łącznie na pięć różnych platform. Trzeba przyznać, że to całkiem niezły wynik jak na grę, która rozpoczęła swoją karierę jako… tytuł ekskluzywny na Wii U.

Rayman Legends został zapowiedziany w ubiegłym roku jako produkcja, która pokaże możliwości nietypowego kontrolera Wii U – pada ze sporym ekranem dotykowym. Tytuł tworzony przez Michela Ancela, autora marki i uznanego francuskiego producenta gier, miał wyjść na początku 2013 roku. Ubisoft zmienił plany i opóźnił tytuł, aby przenieść go na dodatkowe platformy: Xboksa 360, PlayStation 3 (później dodano do tego PlayStation Vita). Teraz wiemy, że do tego grona dołączą pecety.

Samo opóźnienie produkcji zostało zrekompensowane graczom Wii U darmową aplikacją z wyzwaniami, w której można rozegrać parę poziomów i odblokować kilka postaci. Dodatkowe miesiące dały autorom czas na stworzenie innych bonusów. W finalnej grze pojawi się 40 podrasowanych poziomów z Rayman Origins – wykorzystamy w nich ekrany dotykowe PlayStation Vita i Wii U. Wśród innych dodatkowych trybów warto wspomnieć o Kung Foot, połączeniu piłki i bijatyki.

  1. Oficjalna strona Rayman Legends