Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2013, 08:22

autor: Góral

Rayman Legends ukaże się na PlayStation Vita

Wydawca gry Rayman Legends, firma Ubisoft, poinformował, że 29 sierpnia produkcja ukaże się na handheldzie PlayStation Vita, razem z pozostałymi edycjami (Wii U, X360, PS3). Wersja ta otrzyma także kilka dodatków.

Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Rayman Legends zostanie wydana również na konsoli przenośnej PlayStation Vita. Data premiery tej edycji jest taka sama jak w przypadku wersji na pozostałe platformy sprzętowe – 29 sierpnia 2013 roku.

Rayman Legends ukaże się na konsolach Wii U, X360, PS3 i PS Vita. - Rayman Legends ukaże się na PlayStation Vita - wiadomość - 2013-05-28
Rayman Legends ukaże się na konsolach Wii U, X360, PS3 i PS Vita.

Ujawniono, że przenośny Rayman Legends zawierać będzie kilka ekskluzywnych bonusów. Oprócz całej zawartości znanej z Xboksa 360, Wii U i PlayStation 3, twórcy dodadzą także pięć nowych map, na których można pograć Murphym (znana wszystkim fanom zielona “mucha”). Dodatkowo poinformowano, że tryb multiplayer dostępny ma być przez Wi-Fi, będzie się dało grać w kooperacji, wykonywać rozmaite zadania i sprawdzać swoje wyniki w rankingach. Poza tym gracze otrzymają kostium Prince of Persia dla Raymana i Splinter Cell dla Globoksa.

Gra Rayman Legends to następczyni bardzo ciepło przyjętej pozycji Rayman Origins z listopada 2011 roku. Tytuł został ujawniony w kwietniu zeszłego roku i miał być tytułem startowym dla konsoli Wii U. Pracę jednak się przedłużyły i produkcja trafi na rynek niemal rok po debiucie ostatniej maszyny firmy Nintendo. Przy okazji warto rzucić okiem na nasze wrażenia z obcowania z tą pozycją.

Rayman to seria kultowych gier platformowych, która została zapoczątkowana w 1995 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała pierwsza odsłona. Do tej pory na rynku ukazało się kilkanaście produkcji sygnowanych tą marką, jednak kilka z nich stanowią tytuły z gatunku party game. Pozycja w łaski zagorzałych fanów wróciła dopiero przy okazji Rayman Origins, które zebrało znakomite oceny zarówno wśród graczy, jak i recenzentów. Średnia na Metacritic wynosi od 86 do 92 punktów, w zależności od wersji. Wyjątek stanowi tylko edycja na handhelda 3DS – 71 punktów.