Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2013, 09:40

autor: Sarge

GRID 2 debiutuje w Stanach Zjednoczonych

Dzisiaj ma miejsce amerykańska premiera gry wyścigowej GRID 2, która w piątek zadebiutuje także na polskim rynku. Produkcja studia Codemasters została przygotowana z myślą o PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych debiutuje GRID 2 – kontynuacja gry wyścigowej Race Driver: GRID z 2008 roku. Najnowsza produkcja studia Codemasters w piątek będzie miała swoją premierę w Europie, a więc także w Polsce.

W naszym kraju GRID 2 zostanie wydany w pełnej polskiej wersji językowej przez firmę CDP.pl. Gwiazdą lokalizacji jest Adam Kornacki, kierowca wyścigowy i dziennikarz TVN Turbo, prowadzący takie programy jak Zakup kontrolowany, czy MOTO-ON. Cena sugerowana wersji pecetowej została ustalona na poziomie 139,90 złotych, a w przypadku edycji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 mowa o 219,90 złotych. Tradycyjnie znacznie bardziej atrakcyjne oferty znajdziecie w naszej encyklopedii.

W grze wyścigowej GRID 2 zasiądziemy za kierownicą wielu licencjonowanych samochodów - GRID 2 nadjechał do Stanów Zjednoczonych - wiadomość - 2013-05-28
W grze wyścigowej GRID 2 zasiądziemy za kierownicą wielu licencjonowanych samochodów

Użytkownicy pecetów przed ewentualnym złożeniem zamówienia przedpremierowego powinni zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi gry. Swego czasu sporo kontrowersji wywołała wiadomość, że twórcy zrezygnowali z opcji widoku z kokpitu samochodu ze względu na „mocno ograniczoną wydajność” konsol obecnej generacji. Przez to ucierpiała również komputerowa edycja, a gracze nie przyjmowali do wiadomości argumentów dewelopera.

GRID 2 to kontynuacja pięcioletniej gry wyścigowej autorstwa studia Codemasters. Twórcy oddali do dyspozycji wiele licencjonowanych samochodów, którymi można pojeździć po trasach umieszczonych w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Model jazdy stanowi połączenie elementów zręcznościowych z symulacyjnymi. Długiej, 30-godzinnej kampanii dla jednego gracza towarzyszy tryb multiplayer.