Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2013, 07:23

Pro Evolution Soccer 2014 – ostateczne terminy wydania dema i pełnej wersji oraz dodatki DLC [aktualizacja]

Firma Konami ujawniła, że premiera Pro Evolution Soccer 2014 w Europie nastąpi 19 września dla PlayStation 3, Xboksa 360 i pecetów, natomiast kilka dni wcześniej otrzymamy możliwość pobrania konsolowych wersji demonstracyjnych. Ujawniono też, co wejdzie w skład przygotowywanych dla gry dodatków DLC.

Aktualizacja: W niedługim czasie po wydaniu przytoczonego w poniższym tekście oświadczenia firma Konami wypowiedziała się również na temat wypuszczenia demonstracji Pro Evolution Soccer 2014 na pecety. Nastąpi to w krótkim czasie po premierze pełnej wersji gry (dokładnego terminu nie sprecyzowano), którą dla Europy zaplanowano, przypomnijmy, na 19 września (dotyczy pecetów, Xboksa 360 i PlayStation 3).

Chociaż słyszeliśmy już doniesienia zarówno o dacie premiery gry Pro Evolution Soccer 2014, jak i o przybliżonym czasie wypuszczenia jej wersji demonstracyjnej, ostateczne terminy obu tych wydarzeń uległy pewnym przesunięciom. Firma Konami ogłosiła właśnie, że demo wyjdzie 11 września na PlayStation 3, a następnego dnia otrzyma je także Xbox 360. Debiut pełnej wersji (na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3) w Europie nastąpi z kolei 19 września (tylko do Wielkiej Brytanii gra dotrze z jednodniowym opóźnieniem).

Zastosowana w najnowszym Pro Evolution Soccer technologia Fox Engine ma wycisnąć ostatnie soki z konsol mijającej generacji. - Pro Evolution Soccer 2014 – ostateczne terminy wydania dema i pełnej wersji oraz dodatki DLC [aktualizacja] - wiadomość - 2013-08-22
Zastosowana w najnowszym Pro Evolution Soccer technologia Fox Engine ma wycisnąć ostatnie soki z konsol mijającej generacji.

Jednocześnie zdradzono, co zostanie udostępnione we wspomnianej demonstracji. Będzie to kilka zespołów (niestety, nie ujawniono jakich), między którymi będzie można rozgrywać pełnowymiarowe spotkania, z kompletnym zestawem ustawień dotyczących tak meczu, jak i drużyny. Implementacji doczeka się również samouczek, by dać graczom sposobność do zapoznania się ze zmodyfikowanym sterowaniem i nowymi rozwiązaniami w rozgrywce.

Konami podzieliło się także szczegółami na temat dodatków, którymi będą mogli cieszyć się gracze zamawiający Pro Evolution Soccer 2014 przed premierą. Będą to zestawy klasycznych strojów dla drużyn wchodzących w skład lig z Europy i Ameryki Łacińskiej. Zobaczymy zatem dawne ubrania noszone przez członków takich zespołów jak Benfica, Manchester United, AS Roma czy AC Milan. Należy jednak pamiętać, że oferta ta dotyczy tylko wybranych sklepów (jak Amazon czy ShopTo).

Raz jeszcze szykuje nam się zażarty pojedynek między seriami FIFA i Pro Evolution Soccer. - Pro Evolution Soccer 2014 – ostateczne terminy wydania dema i pełnej wersji oraz dodatki DLC [aktualizacja] - wiadomość - 2013-08-22
Raz jeszcze szykuje nam się zażarty pojedynek między seriami FIFA i Pro Evolution Soccer.

Co więcej, na specjalne dodatki mogą liczyć również osoby, które kupią grę w formie cyfrowej – niezależnie od tego, czy nastąpi to przed premierą, czy nie. To limitowane DLC także wzbogaci grę o nowe stroje dla wybranych drużyn z Europy (jak Juventus czy Manchester United) i Ameryki Łacińskiej.

Konami obiecało też regularnie uzupełniać Pro Evolution Soccer 2014 po premierze o inne DLC, oprócz elementów garderoby dodające między innymi nowe zespoły.

Według wydanego przez Konami oświadczenia, poza pecetami, Xboksami 360 i PlayStation 3 gra ma zawitać również na PlayStation 2 i PlayStation Portable. Edycje na starsze konsole firmy Sony ukażą się w późniejszym terminie, którego na tę chwilę nie sprecyzowano. Więcej o innowacjach w najnowszej odsłonie serii Pro Evolution Soccer dowiecie się z naszej zapowiedzi:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej